Rig fişini çekmeye adım adım gidiyoruz

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Merhaba, ETH 1.000 doların da altına düşünce, 1 ay öncesine kadar aylık net getirisi 7-8 bin TL (600-700 Dolar civarında) olan mining rig, dolar artmasına rağmen 2.600 TL seviyelerine düşmüş durumda. Eğer ETH 600-700 Dolar seviyelerine düşerse, ki öyle görünüyor, şahsen fişi çekeceğim. Sizde durum ne? Kazıma devam edip ETH birikimi mi yapacaksınız yoksa benim gibi fişi çekmeyi mi düşünüyorsunuz?

Ekran görüntüsü 2022-06-18 211901.png

Aslında fişi çekmeyi hiç düşünmüyordum, ne de olsa tekrar yükselecek düşüncesindeydim ancak görünen o ki, kriptoların toparlanması bu sefer uzun sürecek gibi görünüyor. Yanılıyor da olabilirim, o yüzden bu düşüncemi dikkate almayın.
Ben de elektriğe vereceğim parayla diplerden coin almayı düşünüyorum. Sizlerin de ne yapacağını merak ettim doğrusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
@hovarda tek ya da 3-5 kartlı rigler masrafını karşılamayalı 1-2 hafta kadar oldu sanırım. O yüzden o sistemlerle mining yapmayı bıraktılar zaten ama 10 üstü düşük- orta güç tüketen kartlarla devam ediliyor. Ben en çok bunların tepkilerini merak ettim doğrusu.

@eth o da var ama olaylar zincirlemesine öylesine gelişti ki, tek yerden çözüm aramak hayli güçleşti. Beni kararsızlığa düşüren de bu zincirleme gelişen olaylar oldu. (FED de bunların başından geliyor tabi.)

@4w3e o kadar süreceğini sanmıyorum doğrusu, çünkü o kadar sürse çoğu yatırımcıyı kriptodan soğutur, bu da toparlama sürecini çok daha uzatır diye düşünüyorum. Umalım da o kadar sürmesin.

Bende 2 adet kart var. 5700 ve 6600. toplam günlük harcadıkları enerji 6.1 kW. Akıllı prizden ölçtüm. Yüzde 15 bu ay gelen zamla vergi dahil 435 TL elektrik gideri var. Şu an şu dakikadaki ETH fiyatı ile 555 TL kazanç var. Kar: 120 TL (ay 31 gün hesaplanmıştır) durum çok vahim. Şu dakikaya kadar kapatmamıştım ama bugün yarın kapatırım bende.

Bir şey merak ediyorum piyasada coin bolluğu oluştukça fiyatların düşmesi normal değil mi? Dijital madencilikten çok anlamadığım için soruyorum yanlış anlaşılmasın. :)

Bir şey merak ediyorum piyasada coin bolluğu oluştukça fiyatların düşmesi normal değil mi? Dijital madencilikten çok anlamadığım için soruyorum yanlış anlaşılmasın. :)
Normal şartlarda arz arttığında coinlerin düşmesi normal fakat şu an Ethereum'un piyasadan negatif ayrılıp düşmesi yapılan DeFi saldırıları.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı