Rival 650 Wireless alternatif

w00zie

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 3 senedir Rival 650 Wireless kullanıyordum. Rival 650'den memnundum ancak bugün gün sol Click teklemeye başlayınca farklı bir mouse arayışına girdim.
Bu ayarlarda fiyat fark etmeksizin, deneyimlerinize göre güzel bir mouse önerisi yapabilir misiniz?

Corsair Sabre RGB Pro fiyat olarak iyi ancak performans olarak emin olamadım.
Razer DeathAdder V3 Pro nasıldır? Sizce alınır mı?

Bütçeniz varsa tabi ki DA V3 pro çok daha mantıklı bir seçim olur. Rival 650 ye göre çok daha hafif ve teknik olarak çok daha gelişmiş bir fare. Corsair'i eleyin.

Bütçeniz varsa tabi ki DA V3 pro çok daha mantıklı bir seçim olur. Rival 650 ye göre çok daha hafif ve teknik olarak çok daha gelişmiş bir fare. Corsair'i eleyin.

DA V3 Pro aldım bugün ancak sol click o kadar hafif ki böyle Diablo 4'de yaratıkları keserken bastım mı basmadım mı anlamıyorum gibi bir hava oluşuyor :D Yani çok ince midir artık nedir nasıl anlatsam bilemedim

O kadar enteresan bir sıkıntı ki Diablo oynarken parmağım sol clickte takılı kalıyor gibi oluyor :D Çok enteresan

Son düzenleme:
@w00zie hocam ben de DA V3 pro kullanıyorum. Hatta aynı switchleri kullanan Viper V2 pro da kullanıyorum. Razer'ın optik switchleri hafif değil aksine gayet hissiyatlıdır. Sizin farede belki anormal bir problem vardır. Sol switch ile sağ switch arasında bir fark hissediyor musunuz?

@w00zie hocam ben de DA V3 pro kullanıyorum. Hatta aynı switchleri kullanan Viper V2 pro da kullanıyorum. Razer'ın optik switchleri hafif değil aksine gayet hissiyatlıdır. Sizin farede belki anormal bir problem vardır. Sol switch ile sağ switch arasında bir fark hissediyor musunuz?

Hocam mouse benim elime, nasıl desem bir büyük beden ayakkabı alırsınız ya, o şekilde oturuyor gibi hissediyorum. Yani ayakkabı çıktı çıkacak. :D Rival 650 kullandım 3 sene, onun böyle en orta üst tarafı mesela avuç içime daha çok oturduğu için mouse kontrolünü daha çok hissediyordum. O hem de bir tık daha böyle yapışkan gibi ya o yüzden avuç içine aldın mı hissediyorsun sağa sola götürürken.

Sol click sağ click'e göre daha hafif geldi bana normal mi bilmiyorum da. Onda da şöyle kulaklık taktığınızda zaten tık sesi de duymadığınız için Diablo 4 oynarken böyle sol click'e basılı kalıyor mesela bazen parmağım. Çünkü bana böyle hafif geldi hani Rival 650'de sol click için daha fazla güç uyguladığımdan dolayı yüksek ihtimalle bu çok hafif geldi bana.

Yani bunlar normal mi bilmiyorum DA V3 Pro kullananlar daha iyi bilir de.

@w00zie hocam neredeyse 5 yıl boyunca rival 650 ile tasarım olarak bire bir aynı olan Rival 600 kullandım. Sonrasında kullanmaya başladığım farelerden biri DA V3 pro oldu. Başta bana da sırt kısmı bir tık yüksek geldi DA V3 pronun. Sonrasında kullana kullana alıştım. Biraz da el yapısıyla ve tutusla alakalı bir durum. Tabi dediğiniz gibi Rival 650'nin coatingi daha yapışkan bir yapıda. O da kavramayı arttırıyor.

Sol click sağ clickten hissiyat olarak farklı ise servisle görüşün hocam. Olmaması gereken bir durum o.

@w00zie hocam neredeyse 5 yıl boyunca rival 650 ile tasarım olarak bire bir aynı olan Rival 600 kullandım. Sonrasında kullanmaya başladığım farelerden biri DA V3 pro oldu. Başta bana da sırt kısmı bir tık yüksek geldi DA V3 pronun. Sonrasında kullana kullana alıştım. Biraz da el yapısıyla ve tutusla alakalı bir durum. Tabi dediğiniz gibi Rival 650'nin coatingi daha yapışkan bir yapıda. O da kavramayı arttırıyor.

Sol click sağ clickten hissiyat olarak farklı ise servisle görüşün hocam. Olmaması gereken bir durum o.

Benim avuç içime rival 650’nin sırt kısmı daha net oturuyor. Ben de muhtemelen alışırım diye düşünüyorum zamanla. DA’ya baktığımda internette de sol click’in sağdan daha hafif olduğunu yazmışlar. Sizinkinde sol ve sağ hem hassasiyet hem de ses olarak aynı mı? Yani öyle mi olması gerekiyor. Genelde sağ daha ağır oluyor benim bildiğim ama

Yeni konular

Geri
Yukarı