RKS blazer XR 50 (80 CC) yağ filtresi değişmeli mi?

ahmetdemirexe

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, birkaç durumdan dolayı ilk defa motorumun bakımını kendim yapacağım.

Yağ değişimi için şu yağı aldım;

Hava filtresi için şunu aldım;

Yağ değişimi esnasında çevremdekiler yağ filtresinin de değiştirilmesi gerektiğini söylüyor fakat izlediğim videolarda yağ filtresini benzin ile temizleseniz yeter diyor.
İnternette motoruma uygun yağ filtresini bulamadım veya tam olarak aratamadım.

Yağ filtresini nereden bulabilirim, değişimi şart mı, sadece temizlense yeterli olur mu, temizlenecekse neye dikkat edilmeli ve nasıl temizlenmeli?
Motor en son 4000 Km'de bakıma girdi şu an 5500 km.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, birkaç durumdan dolayı ilk defa motorumun bakımını kendim yapacağım.

Yağ değişimi için şu yağı aldım;

Hava filtresi için şunu aldım;

Yağ değişimi esnasında çevremdekiler yağ filtresinin de değiştirilmesi gerektiğini söylüyor fakat izlediğim videolarda yağ filtresini benzin ile temizleseniz yeter diyor.
İnternette motoruma uygun yağ filtresini bulamadım veya tam olarak aratamadım.

Yağ filtresini nereden bulabilirim, değişimi şart mı, sadece temizlense yeterli olur mu, temizlenecekse neye dikkat edilmeli ve nasıl temizlenmeli?
Motor en son 4000 Km'de bakıma girdi şu an 5500 km.
50cc motorlarda genelde yağ filtresi olmaz. Filtre görevi gören yağ süzgeci olur. Ve evet onu sadece temizlesen de yeterli olur. Zaten tek amacı motora çok büyük parçaların kaçmasını engellemek. Partikül bazında bir koruması yok.

50CC motorlarda genelde yağ filtresi olmaz. Filtre görevi gören yağ süzgeci olur. Ve evet onu sadece temizlesen de yeterli olur. Zaten tek amacı motora çok büyük parçaların kaçmasını engellemek. Partikül bazında bir koruması yok.

Çok teşekkürler hocam o zaman sadece temizliğini yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı