Rockstar Launcher ile oyuna girerken "Error" hatası

507053

Centipat
Merhaba, 3 gündür RDR2, GTA V, GTA IV giremiyorum. Ne zaman girmeye çalışsam alttaki hatayı veriyor çok fazla çözüm denedim Launcher silmek tekrar yüklemek yönetici olarak çalıştırmak uyumluluk sorunu falan filan ama yok olmuyor. Lütfen yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• download.jpg
    download.jpg
    5,9 KB · Görüntüleme: 62
Sizde direk hizmetin kendisi yok yani, ilginç bir durum. Başlat menüsüne winver yazıp oranın ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Windows'un güncelliğiyle alakalı bir problem var gibi.

Ayrıca ekran kartı, ses kartı vb. gibi sürücüler güncel mi?

Son olarak Program Ekle/Kaldır'a girip hangi Visual programlarının yüklü olduğunu çeker misiniz? Benimki bu şekilde.

Eki Görüntüle 1347560
Bunlar yüklü

Dosya Ekleri

• 20220401_155035.jpg
    20220401_155035.jpg
    131,4 KB · Görüntüleme: 30
Başlata "winver" yazıp Windows versiyonunu gösteren kısmı da gönderebilir misiniz?

Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim ama maalesef elektrikler gitti benim de dışarıda küçük bir işim var akşam atsam olur mu?
Başlata "winver" yazıp Windows versiyonunu gösteren kısmı da gönderebilir misiniz?

Eki Görüntüle 1347584
Ama görmüştüm benimki de aynı versiyon sadece Windows 10 yazıyor 11 yerine.

Eki Görüntüle 1347584
Hocam hemen atayim.
Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim ama maalesef elektrikler gitti benim de dışarıda küçük bir işim var akşam atsam olur mu?

Hocam hemen atayim.
Şimdide ilk başta açılıyor ama değiştirince şunu söylüyor

Hocam hemen atayim.
Ve su var.

Dosya Ekleri

• 20220401_195816.jpg
    20220401_195816.jpg
    313,3 KB · Görüntüleme: 25
  • 20220401_201455.jpg
    20220401_201455.jpg
    116,1 KB · Görüntüleme: 23
  • 20220401_201647.jpg
    20220401_201647.jpg
    172,1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Aşağıdaki konuda başka bir arkadaş farklı bir oyunda yaşamış bu durumu, epey benziyor. Antivirüsten bahsetmiş, belki sizde de böyle bir problem oldu.

Ayrıca bazı hizmetleri devre dışı bırakan herhangi bir program kullandınız mı? Ya da performans uygulamaları gibi programlar kullandınız mı? O tip programlar temel hizmetler dışında diğerlerini devre dışı bırakabiliyor.

Aşağıdaki konuda başka bir arkadaş farklı bir oyunda yaşamış bu durumu, epey benziyor. Antivirüsten bahsetmiş, belki sizde de böyle bir problem oldu.

Ayrıca bazı hizmetleri devre dışı bırakan herhangi bir program kullandınız mı? Ya da performans uygulamaları gibi programlar kullandınız mı? O tip programlar temel hizmetler dışında diğerlerini devre dışı bırakabiliyor.
Windows güvenliği dışında başka antivirus yok ve hayır dediğiniz tip programlarda kullanmadım pazartesi günü rdr2 oynamıştım sonra sıkıldım çıktım kapadım bilgisayarı sonra salı günü açtığımda giremedim.

Acaba rockstar games silerken belgelerdeki rockstar gamrs klasorundeki oyun kayıtlarında mı silsem?
Windows güvenliği dışında başka antivirus yok ve hayır dediğiniz tip programlarda kullanmadım pazartesi günü rdr2 oynamıştım sonra sıkıldım çıktım kapadım bilgisayarı sonra salı günü açtığımda giremedim.

Acaba rockstar games silerken belgelerdeki rockstar gamrs klasorundeki oyun kayıtlarında mı silsem?
Bunu hiç silmemistim sizce bu u silmeli miyim? Hepsinin kopyasını aldım.

Dosya Ekleri

• 20220402_100646.jpg
    20220402_100646.jpg
    101,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Sanırım dosya silmeyle bir ilgisi yok bu durumun, çünkü servisin kendisi bir türlü etkinleşmiyor.

İnternette genel olarak bu konuyla alakalı göz gezdirdiğimde insanlar Windows'un bazı dosyalarının bozulmuş olabileceğini söylüyor, Windows'u onarıp bu durumu çözebilenler olmuş. İlk başta gördüğümde saçma gelmişti ancak farklı farklı sitelerde birçok kişi bu durumu fark edip bu şekilde çözebilmiş.

İlk olarak Windows'u son sürümüne güncellemeyi deneyin, Windows 10'a bir sürüm daha gelmiş.

Sonra aşağıda vereceğim linkteki rehberi takip ederek sfc /scannow ile bazı dosyaların bütünlüğünü kontrol edin. Tarama bittiğinde oranın da ekran görüntüsünü atarsınız.

Üsttekiler çözüm vermezse Windows ISO dosyasını indirip Windows 10'u tamir etmeniz gerekecek.

---------------------------------------------------------------------------------

Edit: Bir şey daha buldum. Başlat'a regedit yazıp girin.

Üstteki arama yerine şunu yazın.

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Rockstar Service

Şöyle bir pencere olacak.

1648888993931.png

Burada ImagePath'e sağ tıklayıp değiştiri seçin, aşağıdaki gibi dosya dizininde tırnakların olup olmadığını kontrol edin. Tırnaklar yoksa tırnakları başa ve sona ekleyin.

1648888851976.png

Ayrıca bir husus daha var, son zamanlarda bu yerel disk C, yerel disk D vs. bunların harflerini değiştirdiniz mi?

Son düzenleme:
Sanırım dosya silmeyle bir ilgisi yok bu durumun, çünkü servisin kendisi bir türlü etkinleşmiyor.

İnternette genel olarak bu konuyla alakalı göz gezdirdiğimde insanlar Windows'un bazı dosyalarının bozulmuş olabileceğini söylüyor, Windows'u onarıp bu durumu çözebilenler olmuş. İlk başta gördüğümde saçma gelmişti ancak farklı farklı sitelerde birçok kişi bu durumu fark edip bu şekilde çözebilmiş.

İlk olarak Windows'u son sürümüne güncellemeyi deneyin, Windows 10'a bir sürüm daha gelmiş.

Sonra aşağıda vereceğim linkteki rehberi takip ederek sfc /scannow ile bazı dosyaların bütünlüğünü kontrol edin. Tarama bittiğinde oranın da ekran görüntüsünü atarsınız.

Üsttekiler çözüm vermezse Windows ISO dosyasını indirip Windows 10'u tamir etmeniz gerekecek.

---------------------------------------------------------------------------------

Edit: Bir şey daha buldum. Başlat'a regedit yazıp girin.

Üstteki arama yerine şunu yazın.

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Rockstar Service

Şöyle bir pencere olacak.

Eki Görüntüle 1348254

Burada ImagePath'e sağ tıklayıp değiştiri seçin, aşağıdaki gibi dosya dizininde tırnakların olup olmadığını kontrol edin. Tırnaklar yoksa tırnakları başa ve sona ekleyin.

Eki Görüntüle 1348251

Ayrıca bir husus daha var, son zamanlarda bu yerel disk C, yerel disk D vs. bunların harflerini değiştirdiniz mi?
Merhaba özürdilerim uzun zamandır cevap vermedim. Şey farkettim interneti kapatınca oyunlara offline modda giriyor sorun internette desem nasıl oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı