ROG STRIX RTX 3080'de coil whine olması normal mi?

@JuernofbaN dediğim gibi ROG bu konuda kötü bir nam salmış. Arkadaşınız ise gayet şanslıymış. Biz de iki arkadaş aynı anda aynı modeli satın aldık ve arkadaşımda problem çıkmazken ben sorun yaşadım. Üzücü bir durum.

Durumunuzda bir gelişme var mı?
Yok hocam ya, gaming gen tr perşembeden beri yöneticilerle bi görüşeceğiz diyor pazartesi artık bir cevap dönecekler adam akıllı her halde ona göre de tüketici hakem heyetine başvurup sonuna kadar gideceğim. Enayi değilim kimse kusura bakmasın, videolardan belli oluyor normal düzeyde bir coil whine değil bu. En kötü oyunu açınca bile ciyak ciyak ötüyo cihaz yani.

Haklısınız, ciddi tutarlar ödedikten sonra bu tarz sorunlar yaşamak can sıkıcı. Ben Amazon üzerinden almıştım ve Amazon'a gönderdim, ben de sonuç beklemekteyim. Herhangi bir teknik servis coil whine'ı bir sorun olarak tanımlamıyor. O nedenle satıcı firma ile muhatap olmak en mantıklısı.

Haklısınız, ciddi tutarlar ödedikten sonra bu tarz sorunlar yaşamak can sıkıcı. Ben Amazon üzerinden almıştım ve Amazon'a gönderdim, ben de sonuç beklemekteyim. Herhangi bir teknik servis coil whine'ı bir sorun olarak tanımlamıyor. O nedenle satıcı firma ile muhatap olmak en mantıklısı.
Keşke ben de amazondan alsaymışım hakkaten, tak diye ertesi gün iade edebilirdim benim hatam.

Bu arada bir video daha çektim resital yapıyor bizim oğlan dinlemek isterseniz ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Keşke ben de Amazon'dan alsaymışım hakikaten, tak diye ertesi gün iade edebilirdim benim hatam.

Bu arada bir video daha çektim resital yapıyor bizim oğlan dinlemek isterseniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önceden RX 590 kullanıyordum onda da coil whine vardı ama bu kadar fazla değil cidden çok rahatsız edici bir ses.

Bana da aynısını demiştiler hocam coil Whine'ı bir sorun olarak görmüyor garantiler maalesef ASUS ile alakalı değil hepsi aynı.
Hocam belli bir ses düzeyinde gelir eyvallah, ama bu biraz abartı ya şu çıkan ses. Coil whine'in ötesinde bir ses hakkaten. Ayrıca tüketici hakem heyetine gidince o kartı söke söke değiştirecekler. Kafalarına göre bu bir sorun değil deyip milleti keriz yerine koyamazlar, benim hatam ise Gaming gen tr'den almak oldu, arkadaşım amazondan aldı ertesi gün coil whine çıkınca kargoya verdi iade etti bu kadar basit olay. Aslında yasalarda 14 gün boyunca klavuzda belirtilen şekilde kurulum yapıp kullandığında cayma hakkın devam ediyor, ama ne yazık ki çoğu firma bu kurala uymuyor. Amazon gibi büyük yerlerden alışveriş yapmak işte bu yüzden önemli.

Hocam belli bir ses düzeyinde gelir eyvallah, ama bu biraz abartı ya şu çıkan ses. Coil Whine'in ötesinde bir ses hakikaten. Ayrıca tüketici hakem heyetine gidince o kartı söke söke değiştirecekler. Kafalarına göre bu bir sorun değil deyip milleti keriz yerine koyamazlar, benim hatam ise Gaming gen TR'den almak oldu, arkadaşım Amazon'dan aldı ertesi gün coil whine çıkınca kargoya verdi iade etti bu kadar basit olay. Aslında yasalarda 14 gün boyunca kılavuzda belirtilen şekilde kurulum yapıp kullandığında cayma hakkın devam ediyor, ama ne yazık ki çoğu firma bu kurala uymuyor. Amazon gibi büyük yerlerden alışveriş yapmak işte bu yüzden önemli.

Gerçekten haklısınız hocam böyle siteler maalesef kullanıcıyı düşünmüyor aldırana kadar ellerinden geleni yapıyorlar sonrasında yüzüne bakmıyorlar eğer uğraşacaksanız tüketici hakem heyetine gidebilirsiniz.

Gerçekten haklısınız hocam böyle siteler maalesef kullanıcıyı düşünmüyor aldırana kadar ellerinden geleni yapıyorlar sonrasında yüzüne bakmıyorlar eğer uğraşacaksanız tüketici hakem heyetine gidebilirsiniz.
Tabiki uğraşacağım hocam, 17.200 lirayı yoldan bulmadım bir cırcır böceğine verecek kadar saf da değilim.

@JuernofbaN Video'yu izledim. Hangi oyunun ana menüsünde bu ses çıkıyor? Çok yüksek FPS alıyor ekran kartları oyun menülerinde. Oyunlarda V-Sync açıp oyuna girip denedin mi? O şekilde ses yapıyor mu? Neredeyse tüm ekran kartları oyun menülerinde çok yüksek FPS alınca ses yapar. Ama oyuna girip V-Sync açınca normal FPS aldığın zaman ses kesilir. Mesela bende de ASUS TUF RTX 3070 var. Witcher 3 oyununa giriyorum menüde 1000FPS civarına çıkıyor ve ses yapıyor. Ekran kartım 144Hz V-Sync açınca 144Hz sabitliyor ve ses falan çıkmıyor. Yani menüde o ses normal. Şayet çok yüksek FPS alıyorsan. Ama düşük FPS'de o ses çıkıyorsa o zaman normal değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı