ROG Zephyrus Duo 16 RTX 4090 alınır mı?

Mert Can Urcan

Megapat
Daha fazla  
Meslek
Endustri Urunleri Tasarimi / Stratejik Tasarim
Yeni bir dizüstü alacağım, elimdeki emektar MSI GT62VR 7RE serisi artık yetmiyor işlerimi yaparken.

Ayrıca çift ekran çalışmaya alışmış biri olarak, şu an yurtdışındayım ve ikinci bir ekranı bavula koyamadığımdan işlerimi yaparken ALT + TAB yapmak oldukça yavaşlatıyor.

Forumda ROG Zephyrus DUO veya Zenbook DUO kullanan var mı, en geç 2021 model, yorumlarınız neler? Özellikle ikinci ekranda kalem kullanımı nasıl?

Ekran kartını 4090 olarak seçtiğimde Intel'i seçeneğini göremedim - sadece AMD 9 7945HX, performans olarak problem yaratmayacak ancak fTPM/TPM konusunda 2023'te AMD'nin durumu hala Windows 11'de TPM'i kapatarak mı çözüyor?

Formfactor olarak bu serinin boyut ve ağırlığını bana uygun, tabi yanında tahminen 1.1kg adaptör ve ek bir USB-C adaptörle geliyor.
İşlemciden bağımsız, tam sistem gücünü 330W adaptörle alabiliyor, USB-C ile 100W'ta en fazla performans modunda çalışabiliyor.

16x2 RAM ve 2TB + 2TB SSD ile gelmesi güzel. Daha sonra 1 adet 4TB daha eklerim ve 32x2 yaparım muhtemelen.

Macbook Pro M2 MAX'da 32 RAM ve 2TB depolama, formfactor, adaptörün küçük olması gibi tatlı şeylerle kulağa hoş geliyor da ben yolda açıp film izlemek yerine çizim yapıp yazı yazıp kitap okuyup camdan dışarıyı izlemekten daha çok keyif alıyorum. Ayrıca sistem güncellemesini baştan yapmazsanız çok pahalıya geliyor, ve tabi RTX 4090'ı seçme sebebimi karşılamıyor.

Geri
Yukarı