Rom ve Root nedir?

Telefonumun Android sürümü 2.3.5 ve ben buna root attığım zaman çok rahat uygulamaları hafıza kartına taşıyabiliyorum ve istediğim kadar uygulama yükleyebiliyorum. Hatta işlemci hızlarını biraz yukarı çekince donma olayını tamamen halletmiş oluyorum. Root'un ve ROM'un her telefona faydası vardır.
Hafıza Kartı gerek tabi senin'de dediğin gibi rotlama Telefona tam yetki vererek kontrolü ele alırsınız. Telefonda yapamayacağınız şey kalmaz. İhtiyaç duyacağımız bir yazılım:like::like::like:

Bu tamamen yükleyeceğiniz ROM'a bağlı. Her ROM profesyonellik adı altında geliştirilmiyor. Hatta geliştirilmiyor yerine düzenlenmiyor diyebiliriz.
ROM kurarken; güvenilir ve stabil olmasına dikkat edin. Android Forums & Windows Phone Discussion @ xda-developers gibi yerlerde telefonunuza uygun ROM'ları bulabilirsiniz.
Hocam konuyu hortlatıyorum ama ben cihazıma TWRP yükledim. Şimdi android sürümünü yükseltmek ve farklı bir ROM kullanmak istiyorum. Peki ben ROM atmak için ROOT işlemini yapmalı mıyım? Yoksa TWRP yeterli olur mu?

Geri
Yukarı