ROM Yüklemesi Kolay Amiral Gemileri

Ender96

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yeni bir telefon almak istiyorum ancak ROM yüklemek benim için önemli bildiğiniz üzerede bazı firmalar ülkemize farklı modeller getirdiğinden ROM yüklemek veya rootlamak mümkün olmuyor. Aşağıdaki markalardan ROM (özellikle cyanogen) için sorun yaratmayacak modeller hangileridir.
Samsung
ASUS
SONY
HTC
LG
NEXUS
Huawei

Bidiğim kadarıyla Samsung ve LG modelleri ülkemize özel olarak çeşitli farklılıklar içeriyor ve ROM bulmak zor oluyor.

Bunun dışında diğer markalar özelliklede HTC ve Nexuslar ülkemiz için farklı model çıkartıyor mu?

Son olarakda Samsung cihazların hepsinde odin HTC cihazların hepsindede fastboot yönetemi işe yarıyor diye biliyorum diğer markaların bütün modellerinde çalışan kolay bir yöntem var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha ROM kurmadım (Daha yeni konu açtım), fakat LG G2 kullanıyorum ve telefonu rootlamak ve TWRP yüklemek sadece 4 dakikamı aldı :).

Şimdi bak şöyle bir şey var, eğer ROM yükleyeceksen neden amiral gemisi alıyorsun, amiral gemisi kullanacaksan neden ROM'a ihtiyaç duyuyorsun? Sorular, sorular...

Edit: Neyse sorunu cevaplayayım, elime bir çok cihaz geçti ve aralarında ROM ve root atması en zor marka sony'di. Hatta sony bootloader'ını kilitliyordu yeni bir sürüm gelene kadar veya sürüm düşürmeden root felan atamıyordun bu da rom yükleyememek demekti. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı