Router önerisi

Tun4h4n0

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bizim evin modemi benim odamda salonla arasında mesafe var salonda internet çekmiyor. Bunun için bir çözüm önerir misiniz? Modemi taşımak istemiyorum PC'me kabloyla bağlı.

Merhaba, bizim evin modemi benim odamda salonla arasında mesafe var salonda internet çekmiyor. Bunun için bir çözüm önerir misiniz? Modemi taşımak istemiyorum PC'me kabloyla bağlı.

Menzil genişletici alabilirsiniz. Normalde internet hızınız nedir? Modemin bulunduğu odada wifi ile kaç hız alıyorsunuz salondan kaç alıyorsunuz?

Normalde 50Mbps salonda neredeyse hiç çekmiyor. Öneri link atabilir misimiz genişletici için bütçe 1k.

TP Link RE305 tavsiye edebilirim. Salonda 3-5 Mbps bile çekiyorsa 25-30 Mbps li rakamlar alabilirsiniz diye düşünüyorum. Modeminiz bu arada hem 2.4Ghz hem 5Ghz destekliyor mu?

Ama salona modemin sinyali hiç ulaşmıyorsa o zaman menzil genişleticiyi salondaki bir prize değil de, salona en yakın wifi çeken noktadaki bir prize takıp salona wifi ı bu şekilde ulaştırabilirsiniz.

İlk olarak salonda menzil genişleticiyi takabileceğiniz prizin yanında telefonunuzla wifi testi yapın speedtest.net üzerinden. 5-6 Mbps bile hız varsa yeterli olur modeminiz 5Ghz'de destekliyorsa bu durumda dediğim gibi 20-30 veya belli olmaz duruma göre daha çok hıza ulaştırabilir.

Bu cihazın ayrıca ethernet çıkışı da olduğu için gerektiğinde ethernet kablosuyla da internet alabilirsiniz cihaz üzerinden.

2.4 GHz ve 5GHz destekliyor ve 4Mbps alıyorum prizin orada ve dagıtıcıya ana modemden kablo çekmek gerekiyor mu?

2.4 GHz ve 5GHz destekliyor ve 4Mbps alıyorum prizin orada ve dagıtıcıya ana modemden kablo çekmek gerekiyor mu?

Hayır menzil genişletici kablosuz olarak modemden internet sinyalini alır, yükseltir ve tekrar yayar. Kabloyla bağlamayacaksınız. Cihazdaki ethernet portu bilgisayarınıza dağıtıcıdan internet bağlamak için, eğer kullanmak isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı