RPG oyunu için tavsiyeler

Bence diğer şeyleri şimdilik göz ardı et. Örneğin kan efekti ve yapay zeka. Ya da kombo bittikten sonra düşmana doğru dönme animasyonunu falan. İlk önce oyunun mekanik olarak temellerini oturt. Sen savaş hissiyatını çok güzel verdikten sonra birinin kanı önemseyeceğini çok sanmıyorum :D zaten en kötü eklersin bir şeyler zor olmaz sonunda.
Birkaç kere izledim videoyu. Kılıcın dediği takdirde alan hasarı vurması güzel. İlk başta bunu söyleyecektim zaten olsun diye ama varmış zaten. Kilitlenme sistemi hoş gözüküyor. Ama kendim denemediğim için kamera hareketlerini hala tam oturtamadım kafamda.

Şöyle bir sistem yaptım kanka X'le target değiştiriyoruz space ile target lock kodunu aktif ediyoruz. Aslında üzerinde bir işaret çıkıyordu normalde ama bug olmuş çıkmamış ne yapalım: Dbelli ediyor yani hangisinde olduğunu. Ayrıca hangisine kilitlendiyse ona dönerek vuruyor.

Şöyle bir sistem yaptım kanka X'le target değiştiriyoruz space ile target lock kodunu aktif ediyoruz. Aslında üzerinde bir işaret çıkıyordu normalde ama bug olmuş çıkmamış ne yapalım: Dbelli ediyor yani hangisinde olduğunu. Ayrıca hangisine kilitlendiyse ona dönerek vuruyor.
Kilitlenme işaretini gördüm. Sistem de güzel gibi zaten. En son rakibe vurduktan sonra rakip başka tarafta kaldığı zaman ona dönmek yerine direk o tarafa ışınlanarak vurmasından bahsettim orda. Şöyle tertemiz bir combat sistemi oluştursak var ya öff akar oyun :D

İlk olarak, item olayını halletmelisiniz. En önemli şey RPG oyunlarında. Ve oyunun akışı. Bir insan oynayınca oyuna bağlanmalı yoksa RPG sarmaz.

Ekleyeceğim ama envanter sistemi tam olarak olmayacak. Karakter geliştirme olacak tabii ki de mesela Thor'un yıldırımları gibi özellikler eklenecek.
Kilitlenme işaretini gördüm. Sistem de güzel gibi zaten. En son rakibe vurduktan sonra rakip başka tarafta kaldığı zaman ona dönmek yerine direk o tarafa ışınlanarak vurmasından bahsettim orada. Şöyle tertemiz bir combat sistemi oluştursak var ya öff akar oyun :D.

Hee Batman Arkham tarzı bir şey diyorsunuz, anladım. Yapmaya çalışırım kanka. Zaten her bir şey yaptığımda atıyorum buraya:D.

Ekleyeceğim ama envanter sistemi tam olarak olmayacak. Karakter geliştirme olacak tabii ki de mesela Thor'un yıldırımları gibi özellikler eklenecek.

Her karakterin kendine özel skilleri olmalı, kendine özel eşyaları. Örneğin Path of Exile'dan esinlenebilirsiniz. Oynuyorum ve gayet sarıyor.

Hee Batman Arkham tarzı bir şey diyorsunuz, anladım. Yapmaya çalışırım kanka. Zaten her bir şey yaptığımda atıyorum buraya:D.
Hayır yani Batman tarzı da denilemez. Şuan kafanızda ne tür var tam olarak. RPG olacaksa o kadar detaya kesinlikle gerek yok.
Düzenleme: Benim kafa ders çalışmaktan aktı. Başlığı bile unuttum...
Düzenleme 2: İlk dediğim gibi RPG için yeterli olacak bir combat sisteminin tertemiz olmasından bahsediyorum.

Hayır yani Batman tarzı da denilemez. Şu an kafanızda ne tür var tam olarak. RPG olacaksa o kadar detaya kesinlikle gerek yok.
Düzenleme: Benim kafa ders çalışmaktan aktı. Başlığı bile unuttum...
Düzenleme 2: İlk dediğim gibi RPG için yeterli olacak bir combat sisteminin tertemiz olmasından bahsediyorum.

Aslında ilk düşmanı öldükten sonra saldırıya geçerseniz ona doğru dönüyor. Fakat düşman uzaktaysa sadece ona doğru bakıyor, yanına gitmiyor.

Geri
Yukarı