RTX 2060 GPU Kullanım Düşme Problemi

• Konuyu başlatan mali
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 2B

mali

Hectopat
Msi Gaming Z RTX 2060 ekran kartım var ama oyunlarda, özellikle BF1'de ekran kartı kullanımı %60'lara hatta çok nadir de olsa %8 kadar düşüyor. Dolayısıyla FPS de çok ani düşüyor ve takılmalar yaşanıyor. İşlemcim Ryzen 5 2600. İşlemcinin darboğaz yaptığını düşünüp 4.1 GHZ'e OC yaptım ama takılmalar yine devam etti. Acaba sebep nedir?
  • MSI Gaming Z 2060
  • Ryzen 5 2600
  • G-Skill Sniper X 16 GB 3000

DX12 kapatıp denediniz mi? Bende de hemen hemen yakın bir sistem var. GPU kullanımını çok hatırlamıyorum ama FPS Drop yaşıyordum. Sorun DX12 ile alakalıymış. DX11 yaptığımda sorun kalmadı.

Evet DX12 yi kapatınca fps sabit kalıyor ama ekran kartı %99'a ulaşmıyor daha çok %70 de kalıyor ama neden açıkken sorun oluşturuluyor eğer açıkken ekran kartı kullanımı düşmese fps'de de sıkıntı olmayacak. Bu yazılımsal bir şey mi yoksa donanımım da mı sorun var onu anlamak istiyorum.

Son düzenleme:
Evet DX12 yi kapatınca fps sabit kalıyor ama ekran kartı %99'a ulaşmıyor daha çok %70 de kalıyor ama neden açıkken sorun oluşturuluyor eğer açıkken ekran kartı kullanımı düşmese fps'de de sıkıntı olmayacak. Bu yazılımsal bir şey mi yoksa donanımım da mı sorun var onu anlamak istiyorum.
Benim araştırdığım kadarıyla Battlefield oyunuyla alakalı. Aynı sorunu Battlefield 5'de de yaşıyorum. Diğer oyunlarda böyle bir sorun yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı