RTX 2060 Marka Seçimi Neleri Fark Ettirir?

burakdudoglu

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mekanik Tasarımcı
Ekran kartlarında birçok marka var. Tabii ki kişisel tercihlerle beraber en iyileri MSI, ASUS, GIGABYTE vs gidiyor. Elimde MSI GTX 1060 6GB Gaming X Plus modeli var. Soğutma vs. çok performanslı bir kart ama garantisi vs. bitmeden yeni bir karta geçip yükseltme amacındayım. Düşüncem 2. el olarak 1-2 yıl garantili GTX 1070 Ti / GTX 1080 veya sıfır olarak RTX 2060 almak. Bütçem ortalama 2500 civarı daha üstüne çıkmak istemiyorum. Mesela Inno3D kartını alsam nasıl sorunlarla karşılaşabilirim? Sadece ısınma sorunu mu olur? Performansı ne kadar etkiler? Oyunu custom ayarlarda oynayan biriyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Jira @Pantheon @Asım Demir sizce hangisi büyük farklar olur mu? Bütçem aslında 2500 TL civarı ve alabilmişken 2060 almak mantıklı geliyor.

Diğer modeller zaten 3000 TL + olarak yer alıyor.

RTX 2060 a girme ve GTX 1660 Tİ ASUS rog ve MSI gaming serisi alsan daha iyi olur mu dersiniz.

Monitör 144 hz 1 ms 1080p oyun için bakıyorum. İleride belki 2k olabilir.

2060 al. İlla MSI - Asus almana gerek yok. Galax, Inno3D gibi markalar da tercih edilebilir. Bu markalar da yurt dışında tutulan markalar. Sorun olmaz yani. Bence internetten ikisinin de inceleme videosuna bak. Hangisi tasarım ve inceleme olarak hoşuna giderse onu al. İkisi arasında devasa fark olmaz.

2060 al. İlla MSI - Asus almana gerek yok. Galax, Inno3D gibi markalar da tercih edilebilir. Bu markalar da yurt dışında tutulan markalar. Sorun olmaz yani. Bence internetten ikisinin de inceleme videosuna bak. Hangisi tasarım ve inceleme olarak hoşuna giderse onu al. İkisi arasında devasa fark olmaz.
İnno nun çok incelemesini bulamadım diye şüphelendim soğutmada GTX 1660 Tİ nı donanın haber test etmiş 67 70 derece arası gayet güzel. Hayırlısı artık teşekkür ederim.

Bu gönderilerimi okuyarak durumun iç yüzünü anlayabilirsiniz.

Çıkabileceğiniz miktar nedir peki? Biri 2400TL verdiğiniz link diğeri ise 2800TL.
2500 TL olarak düşüyorum GALAX' ı indirimde vs alabilirim diye düşündüm yoksa pek düşünmüyorum açıkcası. Elimde GTX 1060 Gaming x plus var onu satıp 1200 1300 TL üzerine koyacağım. Garantisi devam ederken elimden çıkarıp daha güncel bir karta geçiş yapma niyetindeyim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı