RTX 2060 R5 3600X sistem yükseltilmeli mi?

EnesB1

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yaklaşık 3 yıl önce aldığım bilgisayarımı yükseltmeyi düşünüyorum sistem bilgilerim;

Zotac RTX 2060 EKRAN KARTI.
Gigabyte X570 UD ANAKART.
AMD Ryzen 5 3600X İŞLEMCİ (Wraith Prism SOĞUTUCU)
James Donkey 512 GB M.2 SSD.
Apacer Panther 2*8 3200 MHz RAM.
Gamepower 650W Bronze ATX PSU.

Sistemimden çok şikayetçi değilim CS:GO RDR2 GTA 5 tarzı oyunlar oynuyorum ancak bazen açtığımda çok donuyor gibi eski hızını özlemedim değil. Bu yüzden birkaç parçasında değişikliğe gitmeyi düşünüyorum.
Ekran kartı ve işlemciye öncelik vermeyi düşünüyorum ama bu ikisini değiştirirsem anakart nasıl bir performans gösterecek onu da mı değiştirmeliyim bilemedim bilen arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ekran kartını değiştirebilirsin. Fakat PSU' nun besleyebilmesi lazım. RX 6700XT' den daha çok güç tüketen bir kart alırsan PSU' nu da değiştirmen gerekir, yoksa tüm sistemi yakabilirsin. Anakartın zaten AM4 için en son seviyede. Anakartların (saçma sapan bir marka olmadıkça) performansa hiçbir etkisi yoktur. AM5 serisine geçmek istersen değiştirmen gerekir sadece.

SSD ve PSU çok kalitesiz hocam. İlk önce onları değiştirin derim. Sonra da 6700 XT ile 5600 gibi takviyeler yapılabilir ileride. SSD'den dolayı yavaşlamıştır büyük ihtimalle PC. Anakartınız fazlasıyla kaliteli 3600X için çok kaliteli hatta. 5800x3D bile kullanırsınız onunla. Eğer 2023 ve sonrası AAA hikayeli oyunları oynamayacaksanız ekran kartı ve işlemci yeterli fakat onları da oynayacaksanız 2 yıl içinde değiştirmenizi öneririm.

PSU ve SSD olarak bunları tavsiye ederim.

Ekran kartını değiştirebilirsin. Fakat PSU' nun besleyebilmesi lazım. RX 6700XT' den daha çok güç tüketen bir kart alırsan PSU' nu da değiştirmen gerekir, yoksa tüm sistemi yakabilirsin. Anakartın zaten AM4 için en son seviyede. Anakartların (saçma sapan bir marka olmadıkça) performansa hiçbir etkisi yoktur. AM5 serisine geçmek istersen değiştirmen gerekir sadece.
Öncelikle teşekkürler, kafamda 4060ti var ancak ekran kartını değiştirirsem r5 3600x nasıl bir performans gösterir darboğaz yaşar mıyım?

Öncelikle teşekkürler, kafamda 4060 Ti var ancak ekran kartını değiştirirsem R5 3600X nasıl bir performans gösterir darboğaz yaşar mıyım?

6700 XT/4060 Ti'a kadar yeterli sonrası için darboğaz yapar. 4060 Ti almanızı önermem. 2 yıl sonra VRAM'den hemen hemen her oyunda drop yiyeceksiniz. Kas gücü anlamında da 6700 XT'den bir tık geride kalıyor.

SSD ve PSU çok kalitesiz hocam. İlk önce onları değiştirin derim. Sonra da 6700 XT ile 5600 gibi takviyeler yapılabilir ileride. SSD'den dolayı yavaşlamıştır büyük ihtimalle PC. Anakartınız fazlasıyla kaliteli 3600X için çok kaliteli hatta. 5800x3D bile kullanırsınız onunla. Eğer 2023 ve sonrası AAA hikayeli oyunları oynamayacaksanız ekran kartı ve işlemci yeterli fakat onları da oynayacaksanız 2 yıl içinde değiştirmenizi öneririm.

PSU ve SSD olarak bunları tavsiye ederim.
Cevabınız için teşekkürler ssd benimde çok aklımda olan bir konuydu onuda sormak istiyordum elimdeki anakartta sadece 1 adet m2 slot u var yeni bir m2 ssd alırsam bilgilerimi yeni ssd ye nasıl geçirebilirim sorunsuz bir şekilde bunu nasıl yapabiliriz?
Psu için bende biraz dandik olduğunu düşünüyorum ama şu ana kadar hiç sorun yaşamadım belki sistemi yükseltirsem onuda güncellemem gerekicek

Yeni konular

Geri
Yukarı