RTX 2060 Super için monitör tavsiyesi

Doğru biliyorsun. Zaten 2K oynatmaz demedim. Sadece her oyunda 2K ultrada 60fps üzeri alamayacağımdan pek sıcak bakmıyorum.
Oyun da çözünürlüğü 1080P yaparsınız hocam İleride ekran kartı yükseltirseniz diye ben 2K monitör dedim hocam

Oyun da çözünürlüğü 1080P yaparsınız hocam İleride ekran kartı yükseltirseniz diye ben 2K monitör dedim hocam
Monitör ileriye dönük alınmalı bence de.
Yani haklısınız. Lakin ben uzun vadede sistem değişmeyi düşünmüyorum. Şimdiki sistemi de 6 yıl üzerine değiştim. 1080p 60hz 5ms monitör kullanıyorum. Ancak güzel bir indirim yakalayabilirsem 2K da alabilirim neden olmasın.

Yani haklısınız. Lakin ben uzun vadede sistem değişmeyi düşünmüyorum. Şimdiki sistemi de 6 yıl üzerine değiştim. 1080p 60hz 5ms monitör kullanıyorum. Ancak güzel bir indirim yakalayabilirsem 2K da alabilirim neden olmasın.
Şöyle bir durum var. 5-6 yıl sonra 4K yaygınlaşır büyük ihtimalle. O vakitlerde 4K'ya ekstra para vermek yerine şimdi aldığınız 2K monitörü kullanmaya devam edersiniz mesela öyle düşünün. Yeniden sistem aldığınızda masraf etmezsiniz de mesela 2-3 yıl daha sonra alırsınız monitör. 2000 lira bandına FHD almayı düşünüyorsunuz ve benim yolladığım 2K monitör 2100 lira. Bence kaçmaz. Yine de karar sizin.

Şöyle bir durum var. 5-6 yıl sonra 4K yaygınlaşır büyük ihtimalle. O vakitlerde 4K'ya ekstra para vermek yerine şimdi aldığınız 2K monitörü kullanmaya devam edersiniz mesela öyle düşünün. Yeniden sistem aldığınızda masraf etmezsiniz de mesela 2-3 yıl daha sonra alırsınız monitör. 2000 lira bandına FHD almayı düşünüyorsunuz ve benim yolladığım 2K monitör 2100 lira. Bence kaçmaz. Yine de karar sizin.
Aynen. Dediğim gibi zaten haklısınız. Normalde 1000-1500 bandında monitör bakıyordum, 2Klar daha pahalı olduğu için pek düşünmüyordum. Ancak 2K fiyatlara çıkınca makul 2K monitörler bulunabiliyor. Attığınız monitör güzel, tavan fiyatı 2000 civarı. İndirimlerle daha güzel bir şey bulunabilir belki, şuan için acelem yok. Bir de biraz büyükçe nir monitör istiyorum. Hiç değilse 27", bu boyutlar için de 1080p mantıklı gelmiyor açıkcası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı