RTX 2070 Super "Stutter" Problemi

Paksilasyon

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yeni sistemim şu şekilde:

İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X 3.9 GHz
Anakart: ASUS Prime X570-P ATX AM4
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce RTX 2070 Super 8 GB Windforce OC 3X
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) DDR4 - 3200
SSD: Adata XPG SX8200 PRO 512 GB M.2

Bilgisayarı sabah her açtığımda GPU çok değişik bir şekilde "stutter" yapıyor uzunca bir süre. Ne zaman nasıl geçtiğini ise bilemiyorum. Bunun sebebi nedir, nasıl çözebilirim?

Nvidia Canlı Chat'e bağlanmaya çalışıyorum 30 dakikadır ama asla kimse bağlanmıyor. Yardımlarınızı beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının hız ve ısı değerlerine baktığınız programdan yola çıkarak "Stutter" yaptığını düşünüyorsanız eğer, sistemi açtığınızda hemen ekran kartını test edin yada bir oyun oynayın değerlerin normal olup olmadığını görün. Bunu söylüyorum çünkü bazı ölçüm programları anlık olarak doğru değerleri vermiyorlar.

Ekran kartının hız ve ısı değerlerine baktığınız programdan yola çıkarak "Stutter" yaptığını düşünüyorsanız eğer, sistemi açtığınızda hemen ekran kartını test edin yada bir oyun oynayın değerlerin normal olup olmadığını görün. Bunu söylüyorum çünkü bazı ölçüm programları anlık olarak doğru değerleri vermiyorlar.

Sistemi başlattığımda ve problem yaşadığımda Benchmark testi yaptım tabii, ve sonuç olarak "GPU Performing Way Below Expectations" çıktı.

Hangi marka PSU kullanıyorsun ve kaç Watt? Ekran kartı frekans ayarlarıyla oynadın mı hiç? Anakartın BIOS ayarlarıyla da ilgili olabilir bu sorun yada sürümü güncel değildir.

Hangi marka PSU kullanıyorsun ve kaç Watt? Ekran kartı frekans ayarlarıyla oynadın mı hiç? Anakartın BIOS ayarlarıyla da ilgili olabilir bu sorun yada sürümü güncel değildir.
Hiç bir şey ile oynamadım BIOS'ta, çok hakim değilim çünkü. Ekran kartını söktüm, sizce şuradaki farklılıklar normal mi?

thumbnail.jpg

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı