RTX 2070 Super "Stutter" Problemi

Paksilasyon

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yeni sistemim şu şekilde:

İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X 3.9 GHz
Anakart: ASUS Prime X570-P ATX AM4
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce RTX 2070 Super 8 GB Windforce OC 3X
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) DDR4 - 3200
SSD: Adata XPG SX8200 PRO 512 GB M.2

Bilgisayarı sabah her açtığımda GPU çok değişik bir şekilde "stutter" yapıyor uzunca bir süre. Ne zaman nasıl geçtiğini ise bilemiyorum. Bunun sebebi nedir, nasıl çözebilirim?

Nvidia Canlı Chat'e bağlanmaya çalışıyorum 30 dakikadır ama asla kimse bağlanmıyor. Yardımlarınızı beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hortlatacağım konuyu çünkü problem hala devam ediyor.

Monitör: ASUS VG27WQ

Bilgisayarı sabah her açtığımda GPU çok değişik bir şekilde "stutter" yapıyor uzunca bir süre. Bu kısa takılmalar ekran kartının verimini düşürüyor. Bir süre sonra kendiliğinden geçerse geçiyor, yoksa bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor. Ama bir ilginç nokta daha; bu durumda bilgisayarı kapatmaya çalıştığımda monitör kapanıyor, ama sistem ısrarla kapanmıyor. Res atıyorum doğal olarak.

Ben monitör ve ekran karttaki potansiyel bir çakışmanın buna sebep olabileceğini düşünüyorum. Yetkili bir arkadaşımız lütfen yardım edebilir mi?

Not: Bütün sürücüler Nvidia, Win10, chipset hepsini güncelledim. Sorun devam ediyor. :(

Arkadaşlar hortlatacağım konuyu çünkü problem hala devam ediyor.

Monitör: ASUS VG27WQ

Bilgisayarı sabah her açtığımda GPU çok değişik bir şekilde "stutter" yapıyor uzunca bir süre. Bu kısa takılmalar ekran kartının verimini düşürüyor. Bir süre sonra kendiliğinden geçerse geçiyor, yoksa bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor. Ama bir ilginç nokta daha; bu durumda bilgisayarı kapatmaya çalıştığımda monitör kapanıyor, ama sistem ısrarla kapanmıyor. Res atıyorum doğal olarak.

Ben monitör ve ekran karttaki potansiyel bir çakışmanın buna sebep olabileceğini düşünüyorum. Yetkili bir arkadaşımız lütfen yardım edebilir mi?

Not: Bütün sürücüler Nvidia, Win10, chipset hepsini güncelledim. Sorun devam ediyor. :(
Dostum bu durum için kimse sana şudur diyemez. En kolay yolu eski veya yeni bir ekran kartını takıp denemek olabilir. Varsa eski bir kart veya arkadaşının felan bir kartını alıp tak ve dene. İşlemci ve ram de yapar bu tip sorunları.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı