RTX 3050 8 GB vs RTX2060 6 GB

Bütçe
7000-7500
Ya ben uzun süre sıkıntısız bir şekilde kullanmak istiyorum kafam ağrısın istemiyorum bilgisayar konusunda çok çektim çünkü 2.el 1070 almayı düşünüyordum 7000'e yakın fiyat düşmüşler mantıken 2.el almak varken biraz daha üstüne koyup 0 almak mantıklı geldi ve 7500 fiyat bazında bu 2 kart seçeneğim olduğu için böyle bir konu açtım sadece 2060 için eskiyen kart demeleri ya da eskiyecek demeleri beni korkutuyor
@HYÇ
7700 TL'ye denk geliyor bu kart ne fikriniz nedir?
@HYÇ
8 bin 2060 için biraz fazla geldi bana. 6500 liraya Rx 6600 almak daha mantıklı aradaki farkı düşününce. Bugün 6 bine 3050 vardı siteyi tam hatırlamıyorum, o da daha mantıklı olur fiyatı düşününce. Piyasa düşüşteyken 2060 için de indirim bekleyebilirsin acelen yoksa. Bütçe bir yana, bu kartların hepsi rahatlıkla işini görür o konuda için rahat olsun. Dediğim gibi 1080p ayarlarda ömrünün dolmasına daha çok var bu kartların

8 bin 2060 için biraz fazla geldi bana. 6500 liraya RX 6600 almak daha mantıklı aradaki farkı düşününce. Bugün 6 bine 3050 vardı siteyi tam hatırlamıyorum, o da daha mantıklı olur fiyatı düşününce. Piyasa düşüşteyken 2060 için de indirim bekleyebilirsin acelen yoksa. Bütçe bir yana, bu kartların hepsi rahatlıkla işini görür o konuda için rahat olsun. Dediğim gibi 1080p ayarlarda ömrünün dolmasına daha çok var bu kartların.

@HYÇ RX 6600 XT sorunlar var mı watman mesela.

@HYÇ RX 6600 XT sorunlar var mı watman mesela.
Eski serilere göre daha az sıkıntı çıkarıyor 6000 serisi. Tavsiye edilmeyecek kadar kötü bir seri değil. Uygun fiyata bulunursa iyi bir tercih olabilir. Yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla Xt modeli tavsiye ediliyor. Daha az sıkıntı çıkardığına dair yorumlar okumuştum fakat kesin bir şey söyleyemem

Eski serilere göre daha az sıkıntı çıkarıyor 6000 serisi. Tavsiye edilmeyecek kadar kötü bir seri değil. Uygun fiyata bulunursa iyi bir tercih olabilir. Yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla XT modeli tavsiye ediliyor. Daha az sıkıntı çıkardığına dair yorumlar okumuştum fakat kesin bir şey söyleyemem.

Sizce 3060 mu yoksa RX 6600 XT mi kararsızım.

Sizce 3060 mu yoksa RX 6600 XT mi kararsızım.
Kullanım amacına göre değişebilir. Ben sorun yaşamadan yeteri kadar performans sunduğu için 3060 tercih ederim ama 6600 XT de iyi kart. Arada marka/model farkları da varsa ona göre değerlendirmek lazım. 1080p oyun için alacaksan iki kart da fazlasıyla işini görür

Kullanım amacına göre değişebilir. Ben sorun yaşamadan yeteri kadar performans sunduğu için 3060 tercih ederim ama 6600 XT de iyi kart. Arada marka/model farkları da varsa ona göre değerlendirmek lazım. 1080p oyun için alacaksan iki kart da fazlasıyla işini görür.

Reis bende aslında RTX 2060 Super var onu satıp 20 bin TL PC modernizasyonu yapacağım işlemcimi 5800X olacak ama işte ekran kartında tıkanıyor konu ya RTX 3060 ya da RX 6600 XT ASUS ROG STRIX.
@HYÇ bakarsanız sevinirim.

Reis bende aslında RTX 2060 Super var onu satıp 20 bin TL PC modernizasyonu yapacağım işlemcimi 5800X olacak ama işte ekran kartında tıkanıyor konu ya RTX 3060 ya da RX 6600 XT ASUS ROG STRIX.
@HYÇ bakarsanız sevinirim.
2060 Super işinizi görmüyor mu niye değiştirmek istiyorsunuz? Elinizdeki karttan bu söylediğiniz kartlara geçmek çok mantıklı değil çünkü yakın performans sunuyorlar. İleriye dönük olmasını istiyorum diyorsanız indirimle 3060ti 3070 bakılabilir diye düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı