RTX 3050 ekran kartı görüntü vermiyor

Berkay Kaan

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Turizm Bölümü
Merhaba. Ben bilgisayarım için RTX 3050 ve 500W güç kaynağı aldım. Geldi ve taktım. Ancak görüntü vermedi. B460 anakartı B560 yaptım yine olmadı. Yalnız RX 560 kartı takınca görüntü geliyor. Acaba kart mı bozuk diye düşündüm oradan olamaz. Sizce görüntü çıkışı kaynaklı mı? Çünkü HDMI'dan VGA'ya çevirme şeklinde takılı. Monitör LG E2242C. Sorum monitörden ise ona göre monitör alacağım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben bilgisayarım için RTX 3050 ve 500W güç kaynağı aldım. Geldi ve taktım. Ancak görüntü vermedi. B460 anakartı B560 yaptım yine olmadı. Yalnız RX 560 kartı takınca görüntü geliyor. Acaba kart mı bozuk diye düşündüm oradan olamaz. Sizce görüntü çıkışı kaynaklı mı? Çünkü HDMI'dan VGA'ya çevirme şeklinde takılı. Monitör LG E2242C. Sorum monitörden ise ona göre monitör alacağım. Şimdiden teşekkürler.

Anakartın üstündeki LED'lerden biri 3050 takılıyken sönmeden yanıyor mu?

Anakartın üstündeki LED'lerden biri 3050 takılıyken sönmeden yanıyor mu?
İşlemci ve ram sönüyor. Ekran kartı da aynı şekilde sönüyor. Hdmi dan Vga ya dönüştürücü ile takılı şekilde. Amd sürücüleri kaldırdım hala aynı. Monitör 2014 civarı alındı. Şimdi halen alma planım var. Güncel monitörden.

Son düzenleme:
İşlemci ve RAM sönüyor. Ekran kartı da aynı şekilde sönüyor. HDMI'dan VGA'ya dönüştürücü ile takılı şekilde. AMD sürücüleri kaldırdım hala aynı. Monitör 2014 civarı alındı. Şimdi halen alma planım var. Güncel monitörden.

Doğru mu anladım açma tuşuna basıyorsunuz ve kısa bir süre sonra fanlar ve sistem kapanıyor.

Doğru mu anladım açma tuşuna basıyorsunuz ve kısa bir süre sonra fanlar ve sistem kapanıyor.
Aslında tam öyle değil kapanmıyor. Güç tuşuna basınca sistem kontrolü yapıyor. Hata ledleri tek tek sönüyor. Ekran kartı dahil. Ekran kartında güç var ve fanları dönüyor. Ama nasıl oluyorsa monitörde görüntü yok. Görüntü yokken bile normal açılış yapıyor.

Son düzenleme:
Aslında tam öyle değil kapanmıyor. Güç tuşuna basınca sistem kontrolü yapıyor. Hata LED'leri tek tek sönüyor. Ekran kartı dahil. Ekran kartında güç var ve fanları dönüyor. Ama nasıl oluyorsa monitörde görüntü yok. Görüntü yokken bile normal açılış yapıyor.

Aklıma pek bir şey gelmiyor diyebileceğim tek şey farklı kablolarla monitöre bağlamayı deneyin ya da televizyona falan denemek için onun dışında kasanın içindeki kabloları girişleri çıkarıp takın temassızlık ihtimaline karşı.

Aklıma pek bir şey gelmiyor diyebileceğim tek şey farklı kablolarla monitöre bağlamayı deneyin ya da televizyona falan denemek için onun dışında kasanın içindeki kabloları girişleri çıkarıp takın temassızlık ihtimaline karşı.
Yeni monitör siparişi verdim. Display ve hdmi girişli. Bakalım deneyeceğim. Çünkü mevcut kullandığım şimdiye göre eski kalıyor. Analog tipte çünkü. Buradan yazayım sonucu.

Yeni monitör siparişi verdim. Display ve hdmi girişli. Bakalım deneyeceğim. Çünkü mevcut kullandığım şimdiye göre eski kalıyor. Analog tipte çünkü. Buradan yazayım sonucu.
Yeni monitör gelince taktım. Rtx 3050 yi de taktım. Görüntü geldi. Demek ki her monitöre(en azından teknolojisi diğerine göre eski) olmuyormuş. Bunu öğrendim. Yine de teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı