RTX 3050 laptop oyunda kasmaya başladı

İşletim sistemi
Windows 10

raygor1

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
rtx 3050
Anakart
bilmiyorum
İşlemci
Ryzen 5 5600H
Dün hiçbir sorun olmayan laptopumda bugün tüm oyunlarda kasma başladı. Hepsinde 30 FPS civarlarında ve bilgisayarı da yavaşlatıyor. Görev yöneticisine baktığım zaman bellek kullanımının %90 civarlarında kırmızı yandığını görüyorum bunluk bir sorun mudur? Yoksa problem nedir anlayamıyorum. Bilen var mıdır ne yapabilirim?

Ekran Kartı: RTX 3050
RAM: 8 GB
İşlemci: Ryzen 5 5600H

Hocam büyük ihtimalle ısı konusunda bir sıkıntı var. Ayarları böyle yaparsanız ısı derdiniz büyük ölçüde azalıcaktır ama beraberinde valorant gibi oyunlarda 10 fps gibi bir kayıp yaşayabilirsiniz. Tabi uzun süreli oyun deneyiminde normal ayarlarla 10 fpsden fazlasını kaybediceğinizi unutmazsak bu 10 fps bizim için hiç sorun değil.
1701539825734.png

8gb ram günümüzde yetersiz kalıyor, onu yükseltmeye çalışın.
Hocam yetersiz kalıyor biliyorum da dün sorun yoktu bu sabah başladı sorun olmaya bu sabah mı yetersiz kalmaya başladı

Hocam büyük ihtimalle ısı konusunda bir sıkıntı var. Ayarları böyle yaparsanız ısı derdiniz büyük ölçüde azalıcaktır ama beraberinde valorant gibi oyunlarda 10 fps gibi bir kayıp yaşayabilirsiniz. Tabi uzun süreli oyun deneyiminde normal ayarlarla 10 fpsden fazlasını kaybediceğinizi unutmazsak bu 10 fps bizim için hiç sorun değil.
Eki Görüntüle 2038915
Sizin bu kısımla benimki farklı gibi görünüyor hocam nedendir anlayamadım

Son düzenleme:
Hocam yetersiz kalıyor biliyorum da dün sorun yoktu bu sabah başladı sorun olmaya bu sabah mı yetersiz kalmaya başladı.

Hocam çok katılıyorum size tabii ki de bir RAM yüzünden tüm oyunlarınızın FPS'i 30'a sabitlenemez. Laptop eğer birkaç aylıksa sorun ısı olabilir termal macun kuruması veya tozdan dolayı, ısı değilse oyunlarda ekran kartınızın ne kadar kullanıldığına bakın eğer düşükse sistem kısıtlıyordur.

Hocam yetersiz kalıyor biliyorum da dün sorun yoktu bu sabah başladı sorun olmaya bu sabah mı yetersiz kalmaya başladı.

Sizin bu kısımla benimki farklı gibi görünüyor hocam nedendir anlayamadım.

Hocam alttaki Windows görev çubuğunda pil işaretine basınca bir bar olması lazım orada en iyi pil ömrü ve en iyi performans olacak, onu en iyi performansa çekin, fişte değilken şarjınızı çok yer bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı