RTX 3050 PC nasıl?

Bunu alabilirsiniz hazır olarak direk bence. İşlemciyi satın.
Benim bütçe tam olarak 11 gerçekten alınabilir mi herhangi bi kronik sorun darboğaz v.s olmaz değil mi

RTX 3050 ile RTX ve DLSS açılınca nasıl bir fark yaratılacağını düşünüyorsunuz? Kartın performansı kötü ve fiyatı yüksek.

Bir de merak ettim: Tier D kart ne demek?

Bu görsele bakarak merakınızı giderebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• FA4A5838-4856-4A76-A78F-5B46E1F14351.jpeg
    FA4A5838-4856-4A76-A78F-5B46E1F14351.jpeg
    184 KB · Görüntüleme: 19
Benim bütçe tam olarak 11 gerçekten alınabilir mi herhangi bi kronik sorun darboğaz v.s olmaz değil mi
Sıkıntı olmaz merak etmeyin her türlü tatmin eder. O paralara 3050 alacagınıza en mantıklı karar bu sistem olucaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu görsele bakarak merakınızı giderebilirsiniz.
İşte tam beklediğim görsel.

RTX 3050 aldığınızın farkına varmadan Tier list aldatmacası ile yola çıkarak kendinizi kandırmışsınız ancak bir kartın değerli olmasını sağlayan şey performansıdır.

Sizin mantığınıza göre bu kartlar aralarındaki performans farkından ziyade oluşturulmuş bir Tier list'e göre değerlendirilecekler?

Seçtiğiniz GPU'nın adı RTX 3050. Performansı RTX 2060 dahi gerisinde. GTX 1660 Super'den hallice. GPU'nun performansı ve çektiği güç belli. Böyle abuk sabuk görseller üzerinden yola çıkıyorsanız cidden işiniz zor.

İşte tam beklediğim görsel.

RTX 3050 aldığınızın farkına varmadan tier list aldatmacası ile yola çıkarak kendinizi kandırmışsınız ancak bir kartın değerli olmasını sağlayan şey performansıdır.

Sizin mantığınıza göre bu kartlar aralarındaki performans farkından ziyade oluşturulmuş bir tier List'e göre değerlendirilecekler?

Seçtiğiniz GPU'nın adı RTX 3050. performansı RTX 2060 dahi gerisinde. GTX 1660 Super'den hallice. GPU'nun performansı ve çektiği güç belli. Böyle abuk sabuk görseller üzerinden yola çıkıyorsanız cidden işiniz zor.

Abuk subuk diye tabir ettiğiniz görsel o!Technology YouTube kanalından alınmıştır. Böyle bir cevap vermeden önce yaptıkları testi incelemenizi tavsiye ederim. Performansı yüksek diye dandik VRM'li aynı zamanda dandik bir soğutmaya sahip ekran kartı tercih etmenin hiçbir mantığı yok. Attığınız kartlar fiyat olarak eş değer. Lakin benim alacağım kart indirimle birlikte 5000 TL ye geliyor.

Abuk subuk diye tabir ettiğiniz görsel o!Technology YouTube kanalından alınmıştır. Böyle bir cevap vermeden önce yaptıkları testi incelemenizi tavsiye ederim. Performansı yüksek diye dandik VRM'li aynı zamanda dandik bir soğutmaya sahip ekran kartı tercih etmenin hiçbir mantığı yok. Attığınız kartlar fiyat olarak eş değer. Lakin benim alacağım kart indirimle birlikte 5000 TL ye geliyor.
Dandik VRM nedir? Bu kartların üretim teknolojileri belirli standartları sağlıyor. Kartların performansına, soğutmasına ve varsa incelemelerine bakarsınız. RTX 3000 ve RX 6000 serisinde sorunlu denebilecek bir karta da rastlanmadı. Sırf globalde oluşturulmuş diye o liste en doğrusu olmuyor. Bir GPU'nun performansı bellidir. Bir kart yükte 60 ya da 70 dereceyi görüyor diye performansı düşmüyor. Her kart zaten aynı termal sonuçları da vermiyor. Bir yere körü körüne bağlı olmak en tehlikeli durumdur.

Dandik VRM nedir? Bu kartların üretim teknolojileri belirli standartları sağlıyor. Kartların performansına, soğutmasına ve varsa incelemelerine bakarsınız. RTX 3000 ve RX 6000 serisinde sorunlu denebilecek bir karta da rastlanmadı. Sırf globalde oluşturulmuş diye o liste en doğrusu olmuyor. Bir GPU'nun performansı bellidir. Bir kart yükte 60 ya da 70 dereceyi görüyor diye performansı düşmüyor. Her kart zaten aynı termal sonuçları da vermiyor. Bir yere körü körüne bağlı olmak en tehlikeli durumdur.

Saydığım etkenlerin düşük kalması o kartın sorunlu olduğunu göstermez. Ama bize
ömrü hakkında bilgi verir. Bir yere körü körüne bağlı olma durumuna bağnazlık deniliyor. Fakat burada bir bağnazlık durumu yok. Sizin değindiğiniz konu performans. Benim değindiğim konu ise sağlamlık kısaca uzun ömürlülük. Buda tercih meselesi oluyor.

Saydığım etkenlerin düşük kalması o kartın sorunlu olduğunu göstermez. Ama bize
ömrü hakkında bilgi verir. Bir yere körü körüne bağlı olma durumuna bağnazlık deniliyor. Fakat burada bir bağnazlık durumu yok. Sizin değindiğiniz konu performans. Benim değindiğim konu ise sağlamlık kısaca uzun ömürlülük. Buda tercih meselesi oluyor.
Bir kart plastik diğeri vibranyum değil. Uzun ömürlü olmak nedir? O zaman Colorful dükkanı kapatsın. PNY kepenk indirsin. Sapphire piyasayı terk etsin. ASUS, MSI, Gigabyte dışına kimse kalmasın? Artık 10 sene öncesinde değiliz. Üretim teknolojileri gelişti. Termal çözümlerde bir standart sağlandı. Bir karta ederinden fazla veriliyorsa o iş saçmadır. Her sistem bileşeni için fabrikasyon üretimi, kullanıcı işlemi, güç kaynağı kaynaklı etmenlere bağlı ne kadar süre sağlıklı kalacağı hususunda değişkenlik mevcuttur. En üst seviye bir ekran kartında bile sorun yaşayabilirsiniz. X bir sitenin sunduğu görsel ile Tier kart çıkarımı yapılmamalı.

Sizin değindiğiniz konu performans. Benim değindiğim konu ise sağlamlık kısaca uzun ömürlülük. Bu da tercih meselesi oluyor.

Uzun ömürlülük dediğiniz kavram performanstan ayrı tutulamaz. Bakınız hâlâ sapasağlam çalışan GT 710'lar var fakat kartlar görüntü almaktan başka bir işe yaramıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı