RTX 3050 sistemde oyunlarda FPS düştü

Fatih Mankan

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050
İ3 12100F
16 GB 3200MHZ RAM
500 GB SSD
RAM
16 GB GOODRAM 3200MHZ
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
İ3 12100F
Minecraft'ta 1700-1800 civarı FPS alıyordum. (1.20.4) Şimdi 150 FPS. PES 2021'de 800-900 alırken 300 almaya başladım.

Aklımda 2 tane neden var:
1- Bugün ekran kartına sürücü güncellemesi geldi NVIDIA tarafından.
2- Düğün olduğu için PC'yi başka bir yere taşıdım. Ve bu yüzden çok eski bir uzatma kablosu kullandım. O yüzden az güç çekmiş olabilir mi?
Siz ne düşünüyorsunuz?

1. Olarak her güncellemede beta olduğu için yani yeni yayınlanmış olduğu için belirli hatalar olabilir, güncelleme recommended olana kadar mevcut sürümünüzü kullanın.
2- Ekran kartı yeterli beslenmezse tam performansını veremez, çünkü Bir oyunda 1500fps verirken 80W güç çekiyorsa uzatınca o güç kablonun içinde dağılır ve sana 40W olarak gelir, Tavsiyem prizden bağlayın bilgisayarınızı
Kolay gelsin.

Ara kablo az güç falan banamantıksız geliyor ben açıkçası o yüksek FPS aldığın günden bu güne kadar yaptığın güncellemeler ile kaunaklıdır diye düşünüyorum.

Dediğim gibi yeni sürümlerde okursanız bazı hataların giderildiği yazıyor bundan sonraki gelecek olan sürümünüzdede bazı hataların giderilidiğini okuyacaksınız, onun için güncellemedende kaynaklı olabilir ama tavsiyem prizden alın gücü

Dediğim gibi yeni sürümlerde okursanız bazı hataların giderildiği yazıyor bundan sonraki gelecek olan sürümünüzdede bazı hataların giderilidiğini okuyacaksınız, onun için güncellemedende kaynaklı olabilir ama tavsiyem prizden alın gücü.

Kral priz ara kablo falan alakalı düşünmüyorum ben senelerdir ara kanloyla kullanıyorum arada bir devre yok gucü kesebilecek driversal sprun.

Kral priz ara kablo falan alakalı düşünmüyorum ben senelerdir ara kanloyla kullanıyorum arada bir devre yok gucü kesebilecek driversal sprun.

Tamam ben olası sorunları söylüyorum sana sorunun prizden kaynaklı demiyorum, sorunun ekran kartında olabilir performansını vermekte yeterli gelmiyor olabilir ne zaman alındı ürünün?

Tamam ben olası sorunları söylüyorum sana sorunun prizden kaynaklı demiyorum, sorunun ekran kartında olabilir performansını vermekte yeterli gelmiyor olabilir ne zaman alındı ürünün?

+ Bir de bana ekran kartı driverindeki ayarları gösterebilir misin modunu falan değiştirmiş olabilirsin tuş kombinizasyonu var onlarla gerçekleşiyor.

Mesela benim driver ekranım burası orayı gönderir misin?

Dosya Ekleri

• wqdqwdqw.PNG
    wqdqwdqw.PNG
    83,6 KB · Görüntüleme: 12
Nvidia da neresi

+ Bir de bana ekran kartı driverindeki ayarları gösterebilir misin modunu falan değiştirmiş olabilirsin tuş kombinizasyonu var onlarla gerçekleşiyor.

Mesela benim driver ekranım burası orayı gönderir misin?

Geri
Yukarı