RTX 3050 Ti HP Pavilion alınır mı?

Intel teknolojisiyle arada ki fark kapanmaz. Ben 35 yıldır bu işin içindeyim, AMD çıktı ve ilerledi falan derken ilk dönemler birkaç defa kullanma imkanım olmuştu... Çok kötüydü. Uzun bir aradan sonra bir daha kullandım gene problemliydi. Bir kere bir internet kafede hayran kalmıştım oda Windows'u çok hızlı açıyordu ama sonrası yavaştı ve sorunluydu... Yıl oldu 2016 bana saç baş yoldurdu işlerim çöp oldu... Yıl oldu 2021 hala problemli ve eksik... Bu aradaki fark ne farkı ki kapansın kardeşim...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yol belli iz belli dışına çıkanı kurt kapar... Intel işlemci + envidya ekran kartı + vestern dijital /sandisk SSD ve HDD

Yalnız bu bilgisayar 8 GB RAM var sonradan eklersin diyenler olacaktır ancak 8 GB RAM eklersen bütçeni çok aşar ve çoklu çekirdek performansı bakımından R5 5800H daha güçlü ve aradaki fiyat farkı RTX 3050 Ti oldu diye alınmaz zaten ve buna 8 GB RAM eklerse bütçesini çok aşar ve artık 8 GB artık oyun için yetmez yani idare edemez @edipciftci AMD gayet iyi ve şu anki sisteminde R7 3700U var ve bana hiç sorun olmadı.

Yalnız bu bilgisayar 8 GB RAM var sonradan eklersin diyenler olacaktır ancak 8 GB RAM eklersen bütçeni çok aşar ve çoklu çekirdek performansı bakımından R5 5800H daha güçlü ve aradaki fiyat farkı RTX 3050 Ti oldu diye alınmaz zaten ve buna 8 GB RAM eklerse bütçesini çok aşar ve artık 8 GB artık oyun için yetmez yani idare edemez @edipciftci AMD gayet iyi ve şu anki sisteminde R7 3700U var ve bana hiç sorun olmadı.

60W 3050 ile 85W 3050 arasında 15FPS kadar fark varken 60W 3050 ve 85W 3050 Ti farkını sen düşün.

Bilgisayarını ne iş için kullanırsın genel olarak...?

Öncelikle aralarda noktalama kullanmayı öğrenseniz iyi olur, zira okuduğunuzu anlamak fermana mahsus. Tutturmuşsunuz işlemci işlemci diye, attığım cihazda 11400H var ve gayet yeterli bir işlemci. Hele ki amaç oyunsa ki burada söz konusu cihaz gamebook, önemli olan tekil çekirdek performansı ve ekran kartıdır. 6 çekirdek ve bu frekanslara sahip işlemci, bir oyun cihazı için gayet yeterlidir. Fiyat farkı Tİ olduğu için verilmez yazmışsınız, buna diyecek hiçbir şey yok çünkü sizin için önemli olan işlemci (!). Bir diğer konu malzeme kalitesidir, her ne kadar ikisi de markaların giriş seviyesi cihazlar olsa da ikisini de deneyimlemiş biri olarak Tuf serisinin Pavilion'a göre daha kaliteli hissettirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Evet bu cihazın tek sorunu 8Gb RAM olması, ben de arkadaşa seçenek olsun diye ürün atıyorum, bütçesi varsa alır. Yaptığım öneriye çocuk gibi kahkaha emojisi atmanız da gerçekten hakkınızda bazı şeyler düşünmeme neden oluyor. Biraz daha objektif ve sakin öneride bulunursanız hem sizin için hem de bizler için iyi olacaktır.

Öncelikle aralarda noktalama kullanmayı öğrenseniz iyi olur, zira okuduğunuzu anlamak fermana mahsus. Tutturmuşsunuz işlemci işlemci diye, attığım cihazda 11400h var ve gayet yeterli bir işlemci. Hele ki amaç oyunsa ki burada söz konusu cihaz gamebook, önemli olan tekil çekirdek performansı ve ekran kartıdır. 6 çekirdek ve bu frekanslara sahip işlemci, bir oyun cihazı için gayet yeterlidir. Fiyat farkı Ti olduğu için verilmez yazmışsınız, buna diyecek hiçbir şey yok çünkü sizin için önemli olan işlemci (!). Bir diğer konu malzeme kalitesidir, her ne kadar ikisi de markaların giriş seviyesi cihazlar olsa da ikisini de deneyimlemiş biri olarak TUF serisinin Pavilion'a göre daha kaliteli hissettirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Evet bu cihazın tek sorunu 8 GB RAM olması, ben de arkadaşa seçenek olsun diye ürün atıyorum, bütçesi varsa alır. Yaptığım öneriye çocuk gibi kahkaha emojisi atmanız da gerçekten hakkınızda bazı şeyler düşünmeme neden oluyor. Biraz daha objektif ve sakin öneride bulunursanız hem sizin için hem de bizler için iyi olacaktır.

Tamam o arkadaş benim de tavsiye ettiğimide alır tamam R5 5800H ile i5 11400h arasında tekli çekirdek performansında çok az fark var ama oyuncu sistemi için 16 GB RAM lazım ve 8 GB RAM daha alamaz çünkü bütçesini bu durum çok aşıyor ve RTX 3050 ekran kartı oyun için gayet yeterli kasa kalitesindede HP gayet iyi zaten bilgisayarı kasa kalitesi için değil (tabi ısınma sorunu yoksa) eğer kasa kalitesi için alıyorsan git başka bilgisayarlara bak ve RTX 3050 gayet fazlasıyla yeterli bir ekran kartı.

Geri
Yukarı