RTX 3060 boşta 58 derece normal mi?

Eki Görüntüle 1645527

Değil kardeşim boşta 58 normal değil bende laptop kullanıyorum bak 32 derece.

NVIDIA denetim masasından.

Eki Görüntüle 1645530

Şu şekilde ayarlayıp MSI Afterburner'i kap aç yapıp bir daha bakar mısın bir de 41 derece gözüküyor zaten 58 değil.
Arkadaşın ekran kartıyla sizinkinin bir olduğunu düşünmüyorum bir tarafta 1050 diğer tarafta 3060 var, laptoplarda bu tarz ısılara rastlanması normal özellikle güçlü sistemlerde yükte 85 derecede kullanıyorum (limitlediğim hali) limitlememiş olsaydım büyük ihtimalle 90 üstünü görür tüm bakımlarını düzenli yapmama rağmen laptopu gidip tasarruf modunda herşeyi kapatırsan tabiki 32 derece görür benimde boşta 50-60 arası takılıyor.

Eki Görüntüle 1645532

Boşta 57 derece normal bu kart için. 3060 laptop kullanan herkes katılacaktır bana.
Her laptopu sizinki gibi sanmanız komik.

Voltaja bakarsanız zaten görürsünüz boşta değil sizinki yüksek performansta çalıştığı için öyle oluyor.

Arkadaşın ekran kartıyla sizinkinin bir olduğunu düşünmüyorum bir tarafta 1050 diğer tarafta 3060 var, laptoplarda bu tarz ısılara rastlanması normal özellikle güçlü sistemlerde yükte 85 derecede kullanıyorum (limitlediğim hali) limitlememiş olsaydım büyük ihtimalle 90 üstünü görür tüm bakımlarını düzenli yapmama rağmen laptopu gidip tasarruf modunda her şeyi kapatırsan tabii ki 32 derece görür benim de boşta 50-60 arası takılıyor.

Hiçbir şeyi kapamadım overclocklu şekilde kullanıyorum.

Yani henüz war thunder oyununda en yüksek ayarlarda oynadım 60 falandı galiba emin değilim. Daha net bir bilgi vermek için RDR2 ile denerim, iniyor şu anda.
Laptop kullanıyorsunuz tam yükte 80-85 dereceleri bile görebilirsiniz, bu kadar takmanıza gerek yok. 95 derece üstünü falan görmeye başlarsanız o zaman bir sıkıntı var diyebiliriz. Şu anlık herhangi bir ayar yapmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum.

Hocalarım yani bu değerler normal mi?

Laptop kullanıyorsunuz tam yükte 80-85 dereceleri bile görebilirsiniz, bu kadar takmanıza gerek yok. 95 derece üstünü falan görmeye başlarsanız o zaman bir sıkıntı var diyebiliriz. Şu anlık herhangi bir ayar yapmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum.
Tamam hocam yani sıkıntı yok, yolunda.

Geri
Yukarı