RTX 3060 ile i3 işlemci uyumlu olur mu?

Model olarak bir şey diyememde nesil olarak 11. nesil ve üstü olsa benim için kafidir. Bütçe olarak da en fazla 25 bin.

Peki sizce yükseltme yapmalı mıyım? Çünkü okuma ve yazma hızı düşüktü ve sıvı soğutma falan yoktu. Sizce bunları eklemeli miyim yoksa böyle bile güzel mi?

Gerek yok. i3 13100F çok ısınan bir işlemci değil SSD'de güzel. Bu şekilde alınabilir.

Hazır mı almayı düşünüyorsunuz? Toplama bence daha iyi olur. Yine de bakacağım.

Evet toplanmış, hazır bir sistem almayı planlıyorum genelde daha ucuz oluyor.

Gerek yok. i3 13100F çok ısınan bir işlemci değil SSD'de güzel. Bu şekilde alınabilir.

Tamamdır teşekkür ederim yardımın için ve zahmet çıkardığım için de kusura bakmayınız.

Sanmam. Bu sisteme göre ısınma olasılığı biraz yüksek.

12100F kullanıyorum 13100F ile aralarında neredeyse fark yok. Yazın sıcağında maksimum 71 dereceyi gördü.

Evet toplanmış, hazır bir sistem almayı planlıyorum genelde daha ucuz oluyor.

Tamamdır teşekkür ederim yardımın için ve zahmet çıkardığım için de kusura bakmayınız.

Rica ederim. Eğer başka bir sorunuz varsa beni etiketleyebilirsiniz.

Ayrıca 480GB SSD eğer sadece Valorant CS gibi oyunlar oynamayacaksanız yetersiz üstüne bir de Windows 11 var.

Yok zaten ben onu 2 TB falan yaparım 480 az benim için bir de Windows 11 var evet de ben onu Windows 10 yapabiliyor muyum? Bilginiz var mı bu konu hakkında?

12100F kullanıyorum 13100F ile aralarında neredeyse fark yok. Yazın sıcağında maksimum 71 dereceyi gördü.

Rica ederim. Eğer başka bir sorunuz varsa beni etiketleyebilirsiniz.

Tamamdır eğer başka bir sorum olursa sizi etiketlerim. Tekrardan teşekkür ederim ve de zahmet çıkardığım için özürlerimi sunarım.

O zaman sizin de öneriniz bir sıvı soğutucu eklemem yönünde anladığım kadarıyla. Doğru mu?
Sıvı soğutmayı gerektirecek kadar ısınmayacağını arkadaş üsttte belirtmiş ve ona benzer işlemci kullanıyormuş. Gerek yok eklemenize o halde alınabilir gayet uygun bir fiyat. Ama yinede SSDyi 1TB yapmanızı öneririm bol bol hikayeli oyunlar , gta vs. oynamak isteyecekseniz.

Yok zaten ben onu 2 TB falan yaparım 480 az benim için bir de Windows 11 var evet de ben onu Windows 10 yapabiliyor muyum? Bilginiz var mı bu konu hakkında?

Tamamdır eğer başka bir sorum olursa sizi etiketlerim. Tekrardan teşekkür ederim ve de zahmet çıkardığım için özürlerimi sunarım.
Elbette yaparsınız bunun için birçok rehber mevcut. Bknz. UEFI Windows 10 Kurulum Rehberi

Sıvı soğutmayı gerektirecek kadar ısınmayacağını arkadaş üsttte belirtmiş ve ona benzer işlemci kullanıyormuş. Gerek yok eklemenize o halde alınabilir gayet uygun bir fiyat. Ama yine de SSD'yi 1TB yapmanızı öneririm bol bol hikayeli oyunlar, GTA vs. oynamak isteyecekseniz.

Tabii zaten sistemi alır almaz ilk Detroit: Become Human / Uncharted / Cyberpunk falan oynarım. Peki farklı bir soru daha sorayım 165 Hz ekran yeterli mi sizce? Rehber attığınız içinde teşekkür ederim.

Geri
Yukarı