RTX 3060 sistem LoL'de düşük FPS veriyor

Dizüstü V-Sync(Dikey Senkronizasyon) ayarını açıp oynayın. Sabit FPS dizüstü için idealdir. FPS oyunları dışında mümkün olduğunca sabitleyin. Isınma ve her türlü oyundan kaynaklı FPS düşmesi sonrası yaşınan performans kaybını görmeyeceksin.

Ayrıca LoL oynarken, arka planda çalışan uygulamaları simge durumuna küçült. LoL gibi işemciye yüklenen oyunlarda, arka planda çalıştırdığın uygulamalar simge durumunda değilse GPU yani işlemciye gömülü GPU'dan tüketecektir. Bu da alakasız takılmalara yol açacaktır. Bunu örnekle anlatacaksam, iki tane işçi bir kutuyu birlikte taşıyor ama kapıdan rahat bir şekilde sadece tek işçi geçiyor. Sen ikisini de zorlayarak birbirine zarar veriyorsun. Burada işlemciye gömülü GPU'yu çalıştırmamak için oyun dışındaki her şeyi simge durumuna küçültmen lazım.

Dizüstü kendilerine özel bir kasa alanı ve soğutması yok. En iyi soğutmalı satılan cihazlarda bile ısınma kaynaklı frekans sorunu yaşanıyor. Dizüstü performanstan çok kullanım alanına odaklanır. Bireysel kullanıcılar bunu düşünmeden alıp, dizüstü bilgisayardan masaüstü performansı bekliyor.

Son düzenleme:
Eğer işlemcin çok ısınıyorsa sorun ondan kaynaklidir LoL işlemci tabanli bur oyun oldugunu icin ama sorun LoL dosyalarinda ya da Windows dosyalarinda olabilir LoL'u silip yükleyin sorun düzelmezse formatla çözüleceğini dusunuyorum.

Ayrıca sistem laptop oldugu icin LoL'de APU kullaniyor olabilir kontrol etmen daha sağlıklı olacaktir.

Bilemiyorum. Ryzen 5 5600x Asus dual rtx3070 var. 2 k da oynuyorum. Sabitliyorum 200 de. Sabit 200 alıyorum 200 altı düşmüyor. Fightlarda arada 170 falan düşer 160 sonra yine 200 oluyor.
Arkadaşlarınki laptop sizinki masaüstü o yüzden gayet normal değerler.

Sadece LoL'de düşük FPS alıyorum. Nice oyunlar test ettim yok abi bu kadar düşmüyor. Ne yapsam düzeltemedim. 140FPS'le başlıyor sonra 90-100e düşüyor FPS. Ne yapabilirim?
Bende de aynı 200-300 başlıyor 100'e kadar iniyor. İşlemci kullanımı da %0-5 arası. LoL'le alakalı olabilir belki bu sorun.

Ben 4070 7940HS 16GB ile oynuyorum aldığım fps 200-240 arası 1080P de.
2k da nasil o fpsleri alabiliyorsunuz.

Bende 7800x3d ve 4080 ikilisi var, 1080p'de fps sınırlamazsam 1000 ile başlıyor, ortalama 700-800 veriyor.

Hocam termal macunu yeniledim demişsiniz, acaba soğutucuyu veya işlemciyi yanlış takmış veya yanlış bir yere termal macun sürmüş olabilir misiniz? Macunu sürdükten sonra başka oyunlarda denediniz mi, başka oyunlarda macun sürdükten sonra performans düşüşü var mı? Ayrıca MSI Afterburner ile oyun sırasında bileşenlerin sıcaklığını, güç ve kullanım değerlerini kontrol edin, bir anormallik var mı bakın.

Sadece LoL'de düşük FPS alıyorum. Nice oyunlar test ettim yok abi bu kadar düşmüyor. Ne yapsam düzeltemedim. 140FPS'le başlıyor sonra 90-100e düşüyor FPS. Ne yapabilirim?

Laptop ise FPS'nin 90'lara düşmesi normal. Yalnızca fightlarda düşüyorsa ve nasaüstüyse o da normal gayet.

@KerOn hocam bende 3060 kullanıcısıyım ve bende 140 alıyorum fightlarda FPS'nin düşmesi gayet normal.

Son düzenleme:
Dahili ekran kartıyla oynuyor olabilirsin. Ekran kartının sürücüsünü yükle. Eğer zaten yüklüyse silip tekrar yükle.

Yeni konular

Geri
Yukarı