RTX 3060 Ti Sistemde Microsoft Flight Simulator 2020'de FPS Düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11
Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
RAM
GSkill Trident Z NEO 3600MHZ CL16
Ekran kartı
MSI AERO ITX RTX 3060Ti
Anakart
MSI Gaming Plus X570
İşlemci
AMD Ryzen 9 3900X
Merhabalar, Game Pass ile Microsoft Flight Simulator 2020 oyununu indirdim. Fakat oyun içerisinde ayarlarım ne olursa olsun acayip bir darboğaz ve düşük FPS sorunum mevcut. Ekran kartı kullanımı hiç stabil değil çok dalgalı bu sebeple düşüş giriyor. Önceden hard diske kuruluydu hiç oynanmıyordu bile, şimdi M.2 SSD'ye kurdum bir nebze daha iyi fakat yine oynanmayacak durumda. Sorun nedir? Nasıl çözebilirim?

Oyundan kaynaklı hocam. Optimizasyonu berbat, tek çekirdeğe yüklenip FPS düşüklüğü yaşatıyor.
Bu kadar kaliteli bir oyunu oynayamamak çok can sıkıcı bir durum :(
RAM boyutu nedir? 8GB ise RAM 'den kaynaklı olabilir darboğaz.
8X2 16GB Eklemeyi unutmuşum.
RTX 3060 Ti da öyle ise biz ne yapalım aga :d
MSI Gaming X 1080Ti vardı bundan önce onda çok daha iyi durumdaydı, en azından oynanıyordu. Sanırım 11GB Olmasından kaynaklı bir avantaj.

Bu kadar kaliteli bir oyunu oynayamamak çok can sıkıcı bir durum :(

8x2 16 GB Eklemeyi unutmuşum.

MSI Gaming X 1080 Ti vardı bundan önce onda çok daha iyi durumdaydı, en azından oynanıyordu. Sanırım 11GB Olmasından kaynaklı bir avantaj.

Çözünürlüğü artırmayı dene belki bir nebze düzelir.

Monitör 1080P Olması sebebiyle 1080P'de denemiştim. Fakat daha yüksek çözünürlüğü bir deneyeceğim. Kaliteyi düşürmeme gerek var mı ?

Oyunda 1080P Sonrasında ise 4K Çözünürlük ayarı var, o sebeple 2K'da deneyemedim. 4K'da ise performansı çok çok kötü. sürekli drop giriyor ekran kartı kullanımı yerlerde, oyun içinde FPS Değerleri 5-10FPS arasında.
Oyuna güncelleme üstüne güncelleme geldi, fakat hala hiçbir gelişme yok. YouTube'da ekran kartının performans testlerine bakıyorum çok rahat oynayabiliyorlar. Acaba ben mi bir hata yapıyorum?
1650048539232.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı