RTX 3060 vs RX 6600XT

Selamünaleyküm arkadaşlar. Simdi benim monitörümde G-Sync var yani NVIDIA ozelligi. RTX 3060 almak istiyorum o yuzden, bu G-Sync cok onemli mi? Monitörüm 144, cogu oyunda 100-120 alirsam highda cok kasma hisseder miyim? Yoksa o kadar onemli degilse RX 6600XT tercih edebilirim, sizce hangisi?

RX 6600 XT oyunlarda FPS açısından çok daha iyi bence FPS G-Sync'den daha önemli.

FreeSync AMD ekran kartının ayarlarından açılıyor G-Sync de NVIDIA ekran kartının ayarlarından açılıyor FreeSync G-Sync'ye rakip işte ama monitörünün desteklemesi lazım.
benim monitorumun aynisinin kirmziisi freesync, ama benimki gsync o yuzden rtx 3060 tercih edebilirim.Merak ettigim soru gsync veya freesync farketmez, bu ozellik cok ise yariyor mu gozle hisedilen kasmayi gizliyor mu?

Benim monitörümun aynisinin kirmziisi FreeSync, ama benimki G-SYNC o yuzden RTX 3060 tercih edebilirim. Merak ettigim soru G-SYNC veya FreeSync fark etmez, bu ozellik cok ise yariyor mu gozle hisedilen kasmayi gizliyor mu?

Bende de FreeSync premium var ve benim icin ise yaramiyor, bir şey fark etmiyor gibi kapatsam da acsam da.

İse yaramazsa RX 6600XT istiyorum, ama ise yariyorsa RTX 3060 istiyorum performanslari neredeyse ayni.

İsmin nnvidia bu yuzden NVIDIA istiyorsunuz bence. RX 6600 XT daha fazla performans verir. 3060'in 12 GB VRAM olduguna bakmayin.

Tam YouTube'da NVIDIA videosuna bakiyordum oylesine yaptim. Ben fanboy degilim performans hangisi iyise alirim, sadece G-SYNC cok onemliyse RTX 3060 alayim mi diye sordum.

Monitorunun Adaptive Sync ozelligi varsa ikisi de olur.

3060 çok önemli bir kart değil. Şu kartı 12 GB diye millete ne sattılar. Paran varsa 3060 Ti. Yoksa 6600 XT üstüne çıksan bir 6700 XT yapsan güzel olur bence. Ama 3060 alma. Soruna cevap vermiş olayım.

Geri
Yukarı