RTX 3070 550 watt PSU ile çalışır mı?

edgegx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar i3 12100F işlemcim var. RTX 3070 alacağım 550 watt Power Boost Power Supply'im var. Yeni Power alana kadar V-Sync açık şekilde kart çok güç tüketmezse ne kadar kullanabilirim, kapanır mı sistem? Oyunları 60 FPS'e kısıtlamayı düşünüyorum.

Yük esnasında da kapanma yapacağını sanmıyorum. RTX 3070 power spike atan bir GPU değil. Keza 12100F'te çok güç kullanan bir CPU değil. O yüzden bence tam yükte bile hiçbir şey olmaz.

Yük esnasında da kapanma yapacağını sanmıyorum. RTX 3070 Power spike atan bir GPU değil. Keza 12100F'te çok güç kullanan bir CPU değil. O yüzden bence tam yükte bile hiçbir şey olmaz.

Net olarak konuşmamak lazım, kullandığı PSU kaliteli bir model değil. Normal şartlarda 550W yeterli olsa dahi Power Boost'un düşük modelleri için kesinlikle yeterli olur demek doğru değil.

Net olarak konuşmamak lazım, kullandığı PSU kaliteli bir model değil. Normal şartlarda 550W yeterli olsa dahi Power Boost'un düşük modelleri için kesinlikle yeterli olur demek doğru değil.

Hocam Power alacağımda kaç watt önerirsiniz bir de hangi model?

Arkadaşlar i3 12100F işlemcim var. RTX 3070 alacağım 550 watt Power Boost Power Supply'im var. Yeni Power alana kadar V-Sync açık şekilde kart çok güç tüketmezse ne kadar kullanabilirim, kapanır mı sistem? Oyunları 60 FPS'e kısıtlamayı düşünüyorum.

%70 verimlilikle bile 550W PSU kullanılabilir bu sistemde. Ekran kartı 220W kullanıyor. İşlemcide Max 90W. Spike durumda bile toplam verimsiz güçte 500W'ı aşmayacaktır. Power Boost gibi dandik bir PSU kullanmanız yine de önerilmez. Düzgün bir PSU almanızda fayda var.

Böyle bir PSU tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı