RTX 3070 fiyatları düşer mi?

Fiyatı her türlü düşer. Kart 499 dolar buna %20 vergi eklersen 5K etmiyor. Stoklar gelince fiyatta düzenleme mecbur yapacaklar yoksa kimse o fiyatlara almaz.
Tabi bunu şuanki kurla söylüyorum ileride dolar 9 olur o zaman 5500'den başlar fiyatlar, yine de daha ucuz.
Benim 3080 iptal olmasa Amazon'dan 6600'e Zotac almıştım. Şuan fiyatlar gereksiz pahalı, stok yok diye.

Son düzenleme:
Eğer şu an bütçen yetmiyorsa paranı dolar olarak sakla dostum. En azından paranı biriktirirken aradaki farka yakalanmazsın, ben anne Pro 2 almaya çalışırken yaşadım bunu sonuç 15 yıllık Microsoft Media klavyesiyle devam 😎

Palit'in RTX 3080 Modeli 7600 Lira ile giriş yapmıştı. Şimdi ondan 250-300 dolar daha ucuz olan RTX 3070 ise 7 bin liradan satılıyor. Dolar yükseliyor eyvallah da, aradaki farkın bu kadar devasa olması mümkün değil bence.

Dolar büyük ihtimalle az da olsa düşecek ve şu an büyük ihtimalle stok azlığından 3070 fiyatları böyle ben de almayı planlıyorum aynı şekilde.

Bak şimdi Founders Edition modeli 500 dolar ASUS'un modeli 650 dolar tamam mı. Dolar üstünden vergi koyduk diyelim %20 vergi 780 dolar çarp 8.40 la 6.550 TL 500TL'de kar marjı koy 7K bu ASUS'un fiyatı olması lazımdı Palit'in değil.

Dolar arttığı için fiyatların düşmeyeceğini biliyorum ama stok sıkıntısından dolayı firmalar 5 bine ülkeye sokuyor 9 bine satışa koyuyor. Bu durum düzelir mi sizce? En ucuz Palit RTX 3070 var oda ₺7170. Vergilerle beraber 650 dolar civarına gelen kartın bu fiyatlara satılması bana pek normal gelmiyor.
Düşmez bekleme boşuna git rtx 2070 super al bak keyfine ok..

Çoğu arkadaş tüm suçu kurlara vergiye atıyor da kimse demiyor ki ülkemizdeki haysiyetsiz bazı tüccarlar yüzünden vergisi dahil 4-5000TL bandındaki bir ürünü sırf talep var diye faiş kâr marjıyla satıyor ve bizlerde alıyoruz. 500$ olan kart X 8.40 =4200TL X %18 KDV X %30 ÖTV vs.=6400TL civarı ki ben gereğinden fazla şişirdim fiyatı bu haliyle bile yaklaşık 10, 000TL'ye dayanan fiyatlar görüyorum piyasada. O yüzden bırakın doları vergiyi asıl bu kan emicilere yüklenin.

Düşük bir ihtimalle düşebilir çünkü amd 6800 ,3070 den daha güçlü belki nvidia rekabet olsun diyefiyatı biraz düşürebilir ve zaman geçtikçe ekran kartı stoklarda olursa stok sıkıntısı olmadığı içinde fiyatları düşürebilirler ama bunlardan dolayı fiyat düşüşü olurs yakın bir tarihte olacağını zannetmiyorum.

Geri
Yukarı