RTX 3070 sistem oyunlarda takılmalar oluyor

Levv

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam,

Oyunlarda yerli yersiz takılmalar oluyor, oyun kasıyor resmen. Mesela Apex Legends oynamak için PC açtım Spotify'la müzik açtım girdim deli gibi kasıyor anlamıyorum sebebini ve kasmasına rağmen FPS 140'larda. Buna rağmen stutter oluyor yoğun bir şekilde. Dikkatimi çeken başka bir nokta ise seslerde de takılmalar oluyor müzik ve oyunda. Sıcaklıklar son derece normal sürücülerin hepsi güncel. Yakın zamanda kernel Power hatası alıyordum PC kapanıyordu durup dururken PSU garanti kapsamında yolladım geldikten sonra düzeldi ama içime de kurt düştü acaba PSU kaynaklı bir problem mi var? Başka bir PSU da yok elimde denemek için ne yapayım bilemedim. Sistem 7 aylık yeni.

Sistem;
AMD Ryzen 7 3800 X
TUF Gaming X570-Plus
RTX 3070 GeForce
PSU Cooler Master 750W Gold

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverların hepsi güncel 32 gb bellek var PC de. Biraz test yaptım şimdi galiba PSU'da gene problem. Voltajda dalgalanmalar oluyor GPU tarafında. 200 + watt sabitlendiği zaman herhangi bir problem yok ama arada 100 watt düşüp gene 200'e çıkıyor. Galiba PSU stabil olamıyor her zaman pişman etti Cooler Master ...

Driverların hepsi güncel 32 GB bellek var PC de. Biraz test yaptım şimdi galiba PSU'da gene problem. Voltajda dalgalanmalar oluyor GPU tarafında. 200 + watt sabitlendiği zaman herhangi bir problem yok ama arada 100 watt düşüp gene 200'e çıkıyor. Galiba PSU stabil olamıyor her zaman pişman etti Cooler Master...

Dostum sorununu çözebildin mi? Aynı sorunu yaşıyorum watt tüketimi düşüyor ve FPS düşüyor.

Dostum sorununu çözebildin mi? Aynı sorunu yaşıyorum watt tüketimi düşüyor ve FPS düşüyor.

PSU değiştikten sonra problemim düzeldi benim ama sorun PSU mu bilmiyorum tam. Bence donanımla alakalı bir problem vardı zamanla düzeldi nasıl olduysa.

Aynı sorunu 3090 ile yaşıyordum. Hatta ses ve görüntü takılmalarından sonra oyundan attığı dahi oluyordu. 6400MHz DDR5 belleklerim Memtest üzerinde 186 adet hata verdi. Sonra BIOS ayarlarından XMP seçeneğini değiştirince sorun çözüldü.

Aynı sorunu 3090 ile yaşıyordum. Hatta ses ve görüntü takılmalarından sonra oyundan attığı dahi oluyordu. 6400MHz DDR5 belleklerim Memtest üzerinde 186 adet hata verdi. Sonra BIOS ayarlarından XMP seçeneğini değiştirince sorun çözüldü.

DDR 5 de XMP şu an stabil değil zaten. Anakartlara güncelleme gelince düzelecek.

Geri
Yukarı