Çözüldü RTX 3070 sisteme RAT bulaştı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

malwares

Hectopat
Makaleler
2
Evet maalesef yeni aldığım sisteme komşu çocuğu RAT virüsü bulaştırdı ve şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Ben evde yokken CS:GO hile indirmeye çalışmış. Sizce bu sorunu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
E hocam yazsanıza sorun çözüldü diye arkadaş troll demesin.

Hocam virüs zaten admin olmuştu güvenli moda sokmuyordu.
Hocam nasıl çözdünüz? Nasıl çözdüğünüzü söylememek kurallara aykırı diye okumuştum.

Tabii biliyorum ilk önce Microsoft Edge dosyalarından CS:GO aim hack diye bir şey buldum ve onu VirusTotal'e yolladım njrat yazılımı ile oluşturulmış bir RAT ve onu kaldırdım başlangıçda services32 Chromium ask toolbar benzeri şeyler vardı onlarda onu silince kaldırıldı.
Ya bir de benim PC'den.
PC'yi açıp telefon ile video çekin sonra yollayın troll konu olduğunu düşünüyorum.
@malwares Hocam neden üzgün attınız? Sadece telefonla çekip atmanızı söylemiştim.
@Yener K. Konunun troll olduğunu düşünüyorum arkadaşa fotoğraf atmasını istedim ama üzgün emoji koyup bir daha cevap vermedi.

Son düzenleme:
PC'yi açıp telefon ile video çekin sonra yollayın troll konu olduğunu düşünüyorum.
@malwares Hocam neden üzgün attınız? Sadece telefonla çekip atmanızı söylemiştim.
@Yener K. Konunun troll olduğunu düşünüyorum arkadaşa fotoğraf atmasını istedim ama üzgün emoji koyup bir daha cevap vermedi.
Yani hocam RAT bulaştı diye neden troll konu açsın virüs taraması yap desinler diyemi?

Artı -1 Eksi
Yani hocam RAT bulaştı diye neden troll konu açsın virüs taraması yap desinler diyemi?
Hocam kimse RTX 3070'li bir sistemi bu kadar kolay çöpe atamaz dolar'a göre arkadaştan fotoğraf atmasını istedim ama atmadı üzgün emoji attı ve bir daha yanıt vermedi. @olyshoweR 'in dediklerini yapsaydı belki kurtulmuştu rattan bile. interneti kesip güvenli modda pc yi açmasını rica ediyoruz onuda yapmıyor insanda bir şüphe oluşmaz mı?

Hocam kimse RTX 3070'li bir sistemi bu kadar kolay çöpe atamaz dolar'a göre arkadaştan fotoğraf atmasını istedim ama atmadı üzgün emoji attı ve bir daha yanıt vermedi. @olyshoweR 'in dediklerini yapsaydı belki kurtulmuştu rattan bile. interneti kesip güvenli modda pc yi açmasını rica ediyoruz onuda yapmıyor insanda bir şüphe oluşmaz mı?
Yapmıştır belki de ama bir şey yazmadı. Ya troll konu olsa konuyu uzatır konuyu uzatmadı bilemedim şimdi.

Hocam kimse RTX 3070'li bir sistemi bu kadar kolay çöpe atamaz Dolar'a göre arkadaştan fotoğraf atmasını istedim ama atmadı üzgün emoji attı ve bir daha yanıt vermedi. @olyshoweR'in dediklerini yapsaydı belki kurtulmuştu RAT'tan bile. İnterneti kesip güvenli modda PC'yi açmasını rica ediyoruz onu da yapmıyor insanda bir şüphe oluşmaz mı?

Dostum biraz RAT'ı araştır bence burada boş yorum yapmadan önce.
Yapmıştır belki de ama bir şey yazmadı. Ya troll konu olsa konuyu uzatır konuyu uzatmadı bilemedim şimdi.

Zaten RAT'ı ben yüklemedim komşunun çocuğu hile indirmek istemiş benim PC'den RAT virüsü indirmiş.

Geri
Yukarı