RTX 3070 Ti i5 12400F sistem düşük FPS veriyor

RTX 3070 Ti.
i5 12400F 12 Core.
8x2 3200 MHz RAM.
B660M-E D4.

Bahsettiğim bilgisayarın Spec'leri bunlar, driverları güncel, herhangi bir virüs vs, yoran arka planda bir yazılım yok. Sadece oyun oynanıyor bu bilgisayardan açıkçası. Her şey SSD'de kurulu yine lazım olacaksa SSD modelini de atabilirim ama oldukça kaliteli bir SSD'de kullanıyor. Sistem performans videolarına bakınca YouTube'da bazı yüksek Spec getiren oyunlarda 30-40 FPS kaybı var. Minimum Spec getiren oyunlarda ise 100-200 FPS kaybı yaşatıyor. RAM'lerin XMP'si açık 2 ve 4'te. Anakartın BIOS'undan tutun ekran kartına işlemciye kadar her driver güncel. NVIDIA'nın Game driveri yüklü. DDU ile silip düzgün kurulumlarda yaptım. Ancak nafile. Temiz kurulum da denedim yine nafile. Yardımlarınızı bekliyorum.

Hangi oyunda kaç FPS alıyorsunuz, çözünürlük ne? Detay vermelisiniz.

Sistem videosunda 1080p de oynarkenki arkadaşın ayarlarının aynısın yaptım Warzone 2 de 140-150 alıyordu, ben 100 alıyordum. CS oynuyor aynı ayarları yapıyorum yine 1080p de onun gibi, 500'lerde gezerken 200-300'de geziyordum. Örnek vermek gerekirse kısaca böyle 1440P'de de yine düşük FPS alıyorum aynı Spec ile, 4K ile de.

Konu çok sığ. Hangi oyunda kaç FPS alıyorsunuz, benden daha yüksek FPS alıyor dediğiniz video hangisi, onlarda DLSS açık sizde kapalı mı veya DLSS hangi modda açık birçok etken var. Detay verin.

Aynı ayarlar. Aynı oyunlar atıyorum linkide hepsini denedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her oyunda da FPS'im daha da azdı aynı Spec'ler ile olmasına rağmen.

Sistem videosunda 1080p de oynarkenki arkadaşın ayarlarının aynısın yaptım Warzone 2 de 140-150 alıyordu, ben 100 alıyordum. CS oynuyor aynı ayarları yapıyorum yine 1080p de onun gibi, 500'lerde gezerken 200-300'de geziyordum. Örnek vermek gerekirse kısaca böyle 1440P'de de yine düşük FPS alıyorum aynı Spec ile, 4K ile de.
AAA oyunlarda test edin. CS:GO bir kıstas değil.

Geri
Yukarı