RTX 3070 Ti undervolt ekran kartına zarar verir mi?

kadirçetin

Hectopat
Merhaba herkese, iyi günler dilerim.

Gigabyte RTX 3070 Ti Aorus Master kullanıcısıyım fakat ekran kartımın çok fazla şekilde ısındığı konusunda endişeliyim. Hava sirkülasyonu sıkıntısı kasamda biraz mevcut önü tam mesh değil ve ön kapağı sökerek şu an da kullanıyorum. Bu ekran kartımın 5 derece sıcaklık değerini düşürdü ve biraz daha sessiz çalışmasını sağladı ve internetten araştırdığım kadarıyla undervolt ile alakalı bir şey gördüm, uyguladım. FPS kaybı falan yaşamadım akabinde sıcaklığım 10 derece daha fark etti 80 82 dereceleri gören ekran kartım şu an da 70 derecelere kadar düştü fan dönüş hızını %60'a sabitlediğim halde sizce Undervolt'un ekran kartına bir zararı var mı olur mu?

Dosya Ekleri

• stock.jpg
    stock.jpg
    120,9 KB · Görüntüleme: 20
  • undervolt.png
    undervolt.png
    149,7 KB · Görüntüleme: 21
  • afterburner.png
    afterburner.png
    284,2 KB · Görüntüleme: 20
  • undervolt2.png
    undervolt2.png
    18,4 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Merhaba herkese, iyi günler dilerim.

Gigabyte RTX 3070 Ti Aorus Master 3070 Ti kullanıcısıyım fakat ekran kartımın çok fazla şekilde ısındığı konusunda endişeliyim. Hava sirkülasyonu sıkıntısı kasamda biraz mevcut önü tam mesh değil ve ön kapağı sökerek şu an da kullanıyorum. Bu ekran kartımın 5 derece sıcaklık değerini düşürdü ve biraz daha sessiz çalışmasını sağladı ve internetten araştırdığım kadarıyla undervolt ile alakalı bir şey gördüm, uyguladım. FPS kaybı falan yaşamadım akabinde sıcaklığım 10 derece daha fark etti 80 82 dereceleri gören ekran kartım şu an da 70 derecelere kadar düştü fan dönüş hızını %60'a sabitlediğim halde sizce Undervolt'un ekran kartına bir zararı var mı olur mu?
Doğru yaptiysaniz bir şey olmaz.

Hayır hocam o.c ya da u. V zarar vermez ha performans kaybı olur mu onu bilemem eğer test edildiyse sıkıntı çıkmaz.

Doğru yaptiysaniz bir şey olmaz.

RTX3070 Ti yapan bir adamla aynısını uyguladım.

O.c da en fazla siyah ekran reset olur başka bir şey olmaz.

Overclock dediğimiz Memory clock'mu eğer ki oysa onu sadece +100 yaptım.

OC abartılırsa bir sorunu olur. UV'nin bir zararı olmaz diye düşünüyorum.

Düzgün yapılırsa*
Overclock dediğimiz Memory clock'mu eğer ki oysa onu sadece +100 yaptım.

RTX3070 Ti yapan bir adamla aynısını uyguladım.
Hiç problem çıkarmasın istiyorsanız en garantisi üzerine 10-15mv daha eklemek. Youtube videoları mümkün olan en düşük değere göre yapılıyor, 2-3 dereceden feragat edip daha doğal daha stabil undervolt daha mantıklı geliyor bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı