RTX 3070 Ti vs RTX 4060 laptop

Bütçe
Ortalama 40.000
Anladığım kadarıyla daha yeni ve güncel olması sebebiyle 4000 serisini öneriyorsunuz.
ASUS TUF A15 4070 modelinde Ryzen işlemci kullanılıyor o yüzden diğerleriyle net bir karşılaştırma yapamıyorum çünkü Ryzen 9 7940HS'nin dengi veya performansı nedir bilmiyorum. Attıklarım arasından Dell marka PC hakkında yorumunuz var mı? O da ASUS ROG STRIX ile temelde aynı özelliklere sahip. ROG'un fiyatına kıyasla o da iyi bir tercih gibi gözüküyor.

Aslında ASUS TUF A15 4070 modeli karşıma çıkasaya kadar RTX4060'da hemfikirdim ki hala mantıklı onda sorun yok. Bir tane daha PC var size onu da danışmak isterim.

Makine bu. Diğerlerinden en büyük farkı 2K ekran kullanıyor olması. Bir de bunun daha uygun fiyatlı FHD ekrana sahip modeli var 15.6 inç.

PC'yi ne zaman alacağım kesin değil o yüzden ben alırken fiyatlarda değişiklikler olabilir ama şu an için RTX4070'li laptop daha mantıklı gibi duruyor.

Hocam dediğim gibi 4070 8 GB VRAM az bence 4060 kullanıyorum ASUS hayranıyım ancak yaptığı işler mantıksız oluyor VRAM ASUS ile alakalı değil ancak PC de hem VRAM sıkıntı hem de R9 bence siz biraz bekleyin GPN Teknoloji sitesinde 4060 ROG 46k bence oradan onu alın hem 4060 gayet yeterli hem VRAM tam kullanılıyor 4070 alıp VRAM az olup ısınma sorunu yaşamaktansa daha mantıklı ancak karar tabii ki de sizin.

Hocam dediğim gibi 4070 8 GB VRAM az bence 4060 kullanıyorum ASUS hayranıyım ancak yaptığı işler mantıksız oluyor VRAM ASUS ile alakalı değil ancak PC de hem VRAM sıkıntı hem de R9 bence siz biraz bekleyin GPN Teknoloji sitesinde 4060 ROG 46k bence oradan onu alın hem 4060 gayet yeterli hem VRAM tam kullanılıyor 4070 alıp VRAM az olup ısınma sorunu yaşamaktansa daha mantıklı ancak karar tabii ki de sizin.
Oyunlarda 140w'a çıkmıyor 4060 ya da 4070 ekran kartları. Neden ısınma problemi yaşasın ki 4070 kart ile oyunlarda?

Anladığım kadarıyla daha yeni ve güncel olması sebebiyle 4000 serisini öneriyorsunuz.
Asus TUF A15 4070 modelinde Ryzen işlemci kullanılıyor o yüzden diğerleriyle net bir karşılaştırma yapamıyorum çünkü Ryzen 9 7940HS'nin dengi veya performansı nedir bilmiyorum. Attıklarım arasından Dell marka pc hakkında yorumunuz var mı? O da Asus ROG Strix ile temelde aynı özelliklere sahip. ROG'un fiyatına kıyasla o da iyi bir tercih gibi gözüküyor.

Aslında Asus TUF A15 4070 modeli karşıma çıkasaya kadar RTX4060'da hemfikirdim ki hala mantıklı onda sorun yok. Bir tane daha pc var size onu da danışmak isterim.

Makine bu. Diğerlerinden en büyük farkı 2K ekran kullanıyor olması. Bir de bunun daha uygun fiyatlı FHD ekrana sahip modeli var 15.6 inç.

PC'yi ne zaman alacağım kesin değil o yüzden ben alırken fiyatlarda değişiklikler olabilir ama şuan için RTX4070'li laptop daha mantıklı gibi duruyor.

Hâlâ fikirlere açığım önümde hâlâ zaman var.
7940hs'i performans olarak 13700h ile 13700hx arasında bir yerde diye düşünün. Tek çekirdek performansı intellerden daha iyi ama ryzen işlemciler transistör boyutları daha küçük olmasına rağmen daha sıcak çalışıyor intellerden.

Oyunlarda 140W'a çıkmıyor 4060 ya da 4070 ekran kartları. Neden ısınma problemi yaşasın ki 4070 kart ile oyunlarda?

7940HS'i performans olarak 13700H ile 13700HX arasında bir yerde diye düşünün. Tek çekirdek performansı Intel'lerden daha iyi ama Ryzen işlemciler transistör boyutları daha küçük olmasına rağmen daha sıcak çalışıyor Intel'lerden.

Ekran kartı değil sıkıntı işlemci sıkıntı R7 ile 95 96 dereceler görüyor bu kasa R9 felaket olur diye düşünüyorum.

Ekran kartı değil sıkıntı işlemci sıkıntı R7 ile 95 96 dereceler görüyor bu kasa R9 felaket olur diye düşünüyorum.

7735HS Zen3+ mimarili 6nm bir işlemci, 7940HS Zen4 mimarili 4nm bir işlemci. 7940HS'in saat hızı daha yüksek ama transistör boyutu daha küçük, direkt daha fazla ısınır diye düşünmeyin.

7735HS zen3+ mimarili 6nm bir işlemci, 7940HS zen4 mimarili 4nm bir işlemci. 7940HS'in saat hızı daha yüksek ama transistör boyutu daha küçük, direkt daha fazla ısınır diye düşünmeyin.

Gene 95'in altına düşmez bu kadar sıcak çalışması iyi bir şey değil alırım ROG'umu serin serin takılırım.

Gene 95'in altına düşmez bu kadar sıcak çalışması iyi bir şey değil alırım ROG'umu serin serin takılırım.
Bu dediğiniz subjektif bir şey, tercih meselesi sonuçta. Ben de 4080 ya da 4090 ekran kartlı bir notebook alacak olsam coil whine nedeniyle kesinlikle ROG almam ki ROG G18'ler en beğendiğim makineler Türkiye pazarında.

7940hs'lerin 95 derecede çalıştığına dair bir kaynak, video vs gördünüz mü? Ki 95 C'de çalışmaları da bir sıkıntı değil, maksimum çalışma sıcaklığı 100 derece ilgili işlemcinin.

Bu dediğiniz subjektif bir şey, tercih meselesi sonuçta. Ben de 4080 ya da 4090 ekran kartlı bir notebook alacak olsam coil whine nedeniyle kesinlikle ROG almam ki ROG G18'ler en beğendiğim makineler Türkiye pazarında.

7940HS'lerin 95 derecede çalıştığına dair bir kaynak, video vs gördünüz mü? Ki 95 C'de çalışmaları da bir sıkıntı değil, maksimum çalışma sıcaklığı 100 derece ilgili işlemcinin.

ROG da cool whine yok?

ROG da cool whine yok?
4080 ve 4090'lı ROG'larda coil whine konçertosu var? Nasıl coil whine yok?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu da en net olanı:

4080 ve 4090'lı ROG'larda coil whine konçertosu var? Nasıl coil whine yok?

Bu da en net olanı:

4080 4090 için bahsediyormuşsunuz hocam görmedim kusura bakmayın.

Geri
Yukarı