RTX 3070'in GoW'da 74 derece olması normal midir?

İşletim sistemi
Windows 11

Yutuberf

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, God of War oyununda sıcaklık ve RPM değerlerini fotoğrafta belirttim. Yüksek mi, yoksa normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
PC özellikleri:
MSI 3070 2X Ventus.
AMD Ryzen 5 5500.
16 RAM.
Oyun yüksek grafikte.

IMG_20240515_235513.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, God of War oyununda sıcaklık ve RPM değerlerini fotoğrafta belirttim. Yüksek mi, yoksa normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
PC özellikleri:
MSI 3070 2X Ventus.
AMD Ryzen 5 5500.
16 RAM.
Oyun yüksek grafikte.

Eki Görüntüle 2196772

Normal gibi Ventus bir de. Sistem kaç senelik?

Yük altında diğer ekran kartı VRAM ve nokta sıcaklıklarınızı atabilir misiniz? Hwinfo64 uygulama üzerinden sensörler kısmından ss alıp atarsanız yardımcı oluruz.

Çift fanlı olması bir eksisi zaten
Kasa havalandırmanız nasıl

Fan ve kasa yapınızı söylerseniz onların etkisi varmı bakalım.

Yük altında diğer ekran kartı VRAM ve nokta sıcaklıklarınızı atabilir misiniz? Hwinfo64 uygulama üzerinden sensörler kısmından ss alıp atarsanız yardımcı oluruz.

Çift fanlı olması bir eksisi zaten
Kasa havalandırmanız nasıl
Çift fanlı olmasıyla alakası yok. Ne ekran kartları var çift fanlı olmasına rağmen 3 fanlılardan iyi soğutuyor. Önemli olan soğutma mühendisliği.

Benim kıytırık 1660 Superde'de aynı derecelerde. Bu denli güçlü bir kartın bu derecelere olmasını garip bulmuyorum açıkçası. Anormal bir durum olsa FPS, donma kasma ya da takılma, çökme gibi sorunlar olurdu.

Çift fanlı olmasıyla alakası yok. Ne ekran kartları var çift fanlı olmasına rağmen 3 fanlılardan iyi soğutuyor. Önemli olan soğutma mühendisliği.
Doğrudur zaten ona eksi yazdım sadece. Yoksa kesin ondandır diye bir şey söylemedim.

Benim kıytırık 1660 Superde'de aynı derecelerde. Bu denli güçlü bir kartın bu derecelere olmasını garip bulmuyorum açıkçası. Anormal bir durum olsa FPS, donma kasma ya da takılma, çökme gibi sorunlar olurdu.
Olmayabilir. Çünkü kartların termal kısma dereceleri daha yukarda eğerki termal macun kurumaya başlamışssa kademe kademe oraya doğru gidecektir. Oraya varıyor mu öğrenmek gerekiyor.

Arkadaş bi sorulara cevap verse kaç senelik olduğu ne zaman bakım yapıldığı ve kasanın modelini söylerse yardımcı olurum.
Evet bir cevap verse daha iyi anlayacaz. Boşa soru yöneltiyorum şuanda

Olmayabilir. Çünkü kartların termal kısma dereceleri daha yukarıda eğer ki termal macun kurumaya başlamışssa kademe kademe oraya doğru gidecektir. Oraya varıyor mu öğrenmek gerekiyor.

Evet bir cevap verse daha iyi anlayacaz. Boşa soru yöneltiyorum şu anda

Termal macunda önemli tabii ki. Ancak bildiğim kadarıyla ekran kartı macunu çok sık değiştirilmemeli. İşlemcide ortalama 5-8 ayda bir değiştirilsede ekran kartında yılda bir değiştirilmesi gerekiyor diye biliyorum. Tabii modelden modele değişir.

Geri
Yukarı