RTX 3070Ti 81 derece normal mi?

Termal kısma derken ne demek istiyorsunuz? Anlamadığım için soruyorum. Eğer performans kısmasından bahsediyorsanız o 83 dereceden sonra kısmaya başlıyordu.

Macunu ilk kez duydum ancak işlemci 58 derece olduğuna göre son derece iyi demekki.
Sıcaklıklara bakıp aynı zamanda performasınada baktım 75 den sonra hafiften performans kaybına başlayıp devam ediyor performans kaybı sıcaklık yükseldikçe

Kart yurtdışı garantisi filan yok. Aslında bozarım diye korktuğum için pek riske girmekte istememiştim. Ama işin ehli tamircide bulmak zor. Ben bu zamana kadar hep kendim bakım yaptım cihazlarıma temizlik ve termal macun değişimi için.
Ben kendi kartımı bir göz atmak için açarken her yerimden ter aktı en son yemedi bir şeyi bozacağım diye geri taktım soğutma bloğunu 😂
Ben böyle şeylerde çok stres olurum sizde öylesiniz galiba.
Şu soğutma bloğuna bağlı olan kabloyu bir türlü çıkarmamıştım.

107 derece hotspotta artık bozma risklerini kenara bırakmak lazım. Haydi 80-81 derece çip sorun değil de 107 derece VRAM'den geliyorsa artık riskli yerler bunlar. 110-115'e kadar yolu var ama sınırda gezmek iyi değildir biliyorsun.
Benim 1080 ekran kartımda da furmark'ta 110 derece Hotspot, 89 derece sıcaklıkları gördüğüm anda direkt kapatıyorum furmark'ı. Bilinçsiz Mining yapılan ekran kartlarını almak cidden çok büyük hata.

HWİnfo64'te Bellek bağlantı sıcaklığı 70 derece gösteriyor maksimum yükte bu vram sıcaklığı mıdır? @kino

Ben kendi kartımı bir göz atmak için açarken her yerimden ter aktı en son yemedi bir şeyi bozacağım diye geri taktım soğutma bloğunu 😂
Ben böyle şeylerde çok stres olurum sizde öylesiniz galiba.
Şu soğutma bloğuna bağlı olan kabloyu bir türlü çıkarmamıştım.

Benim 1080 ekran kartımda da furmark'ta 110 derece Hotspot, 89 derece sıcaklıkları gördüğüm anda direkt kapatıyorum furmark'ı. Bilinçsiz Mining yapılan ekran kartlarını almak cidden çok büyük hata.
Aynen bende öyleyim. Hassasım. Zaten zar zor bir şekilde sistem toplamışım onu da bozmak istemem. Testleride yaparken bir elim kapatma yerinde bekliyor zaten sıkıntı olursa direk alt+f4

Aynen bende öyleyim. Hassasım. Zaten zar zor bir şekilde sistem toplamışım onu da bozmak istemem. Testleride yaparken bir elim kapatma yerinde bekliyor zaten sıkıntı olursa direk alt+f4
Vallahi stres her zaman daha kötü şeylere neden oluyor. Neyse hocam ben yatıyorum yarın malum okul var uyanamam falan iyi geceler.

Vallahi stres her zaman daha kötü şeylere neden oluyor. Neyse hocam ben yatıyorum yarın malum okul var uyanamam falan iyi geceler.
Hayırlı geceler efendim. Yardımınız için teşekkür ederim. @GTX 1080

Ben 3070 kullanıyorum Max 70 dereceyi görüyor. Kasanın hava sirkülasyonu kötü olabilir.
Kasanın fanları kötüydü. Bende başlıkta belirttiğim gibi 4 tane hava akımı iyi olan fan çektim. Hala kötüyse yapılacak bir şey yok ona

Modeline göre de değişir hocam. Örneğin asus tuf veya rog falandır filandır bunlar etkiler.
Doğrudur. Mesela AORUS MASTER modellerinde MAX COVERED soğutma sistemi var çok daha iyi. Bu modellerde fanlar daha küçük.

Konuya cevap veren ve yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. @kino hocam size de teşekkür ederim konu ile alakalı yardımcı oldunuz. Konu ile alakalı çözümün ne olduğunu da öğrenmiş oldum. Bakım yaptırmaya götüreceğim bir yer yok o yüzden bir ara cesaretlenip girişicem karta. Ne sıkıntısı varsa öğrenmiş olacağım. Tekrardan teşekkürler gecenin bu saatinde yardımcı olan herkes için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı