RTX 3090 12900KF sistemde GTA 5 takılıyor

İşletim sistemi
Windows 11

adkfrt

Picopat
Daha fazla  
RAM
DOMİNATOR 2X16 5600 MHZ CL 36
Ekran kartı
ASUS ROG STRIX 3090 OC
Anakart
ASUS Z690-E GAMİNG
İşlemci
İNTEL İ9 12900 KF
Merhaba herkese iyi akşamlar, GTA 5 de sistemim arada takılıyor. Nedenini bilen var mı acaba oyun kaynaklı mı? Sistemim diğer bütün oyunlarda gayet iyi çalısıyor. Özellikleri ise:
Intel 12900 kf.
ASUS ROG STRIX 3090 OC Gaming.
Corsair domınator Platinum 5600 MHz 2x16 CL 36.
Seagate FireCuda 530 1 TB.
ASUS Z690-E Gaming.
ROG ryujın II 360 ARGB.

Merhaba herkese iyi akşamlar, GTA 5 de sistemim arada takılıyor. Nedenini bilen var mı acaba oyun kaynaklı mı? Sistemim diğer bütün oyunlarda gayet iyi çalısıyor. Özellikleri ise:
Intel 12900 kf.
ASUS ROG STRIX 3090 OC Gaming.
Corsair domınator Platinum 5600 MHz 2x16 CL 36.
Seagate FireCuda 530 1 TB.
ASUS Z690-E Gaming.
ROG ryujın II 360 ARGB.

Bu sistemin GTA 5 de takılması imkansız gibi bir şey. Benim tost makinesi bile takılmıyor. Oyun orijinal mi?

Yani FPS düşmesi gibi böyle ekran yırtılması gibi bir şey oyun içi ayarla ilgili olabilir mi?
170-200 FPS arası alıyorum 2K da en yüksek ayarlarda

Bu sistemin GTA 5 de takılması imkansız gibi bir şey. Benim tost makinesi bile takılmıyor.

Sıkıntı da biraz burada. Tost makineleri genelde GTA V ile yaşıt olduğundan verebildikleri FPS ve aktifleştirebildikleri ayarlar daha stabil bir deneyim sunuyor. Ayarları köklemek veya maksimum FPS'e çıkmak sıkıntı çıkarabiliyor.

Örneğin Witcher 3'ü eskiden orta ayarlarda 60 FPS oynarken sıkıntım yoktu 6600 XT ile 120-140 FPS'lere fırlayınca takılmalar başladı bazı bölgelerde.

Sıkıntı da biraz burada. Tost makineleri genelde GTA V ile yaşıt olduğundan verebildikleri FPS ve aktifleştirebildikleri ayarlar daha stabil bir deneyim sunuyor. Ayarları köklemek veya maksimum FPS'e çıkmak sıkıntı çıkarabiliyor.

Örneğin Witcher 3'ü eskiden orta ayarlarda 60 FPS oynarken sıkıntım yoktu 6600 XT ile 120-140 FPS'lere fırlayınca takılmalar başladı bazı bölgelerde.
Evet optimizasyonla alakalı olabilir. Yeni donanımlarla eski oyunların arası biraz kötü. Ama optimize etmenin yolları muhakkak vardır.

Anladım şimdi çünkü başka türlü sistemımde hiçbir sıkıntı yok. Dediğiniz şekil deneyeceğim. Cok tesekkkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı