RTX 3090 için sistem toplama önerisi

Administraktör

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aralık ayında 13.000TL'ye 2. el 3090 aldım. Şu an 3090 için kademeli yükseltebileceğim bir sistem topluyorum. CPU ve anakarta en düşük bütçeyi ayırdım çünkü 1-2 yıl sonra ilk değiştireceğim bileşenler olacaklar. RAM'i tek slot tercih ettim ileride yanına ekleme yapabilmek için. Elimde 1TB SSD zaten var. Kasa ve PSU'yu uzun süre yükseltmeyi düşünmüyorum.

Bu bilgiler özelinde ilk sorum aşağıdaki kasaya bu ekran kartı sığar mı?
İkinci sorum bilgisayar Deep learning için toplanıyor. Günlerce %100 GPU tüketimi ile açık kalacak. Mevcut PSU sizce yeterli olur mu?
Üçüncü sorum uyumsuz ya da unuttuğum bir bileşen görüyor musunuz?

Bileşenler:

PSU.
Kasa.

CPU.
Ryzen-5-5600

RAM.

Kingston- 16 GB.

Anakart.
Gigabyte B550M-DS3H

Arkadaşlar aralık ayında 13.000TL'ye 2. el 3090 aldım. Şu an 3090 için kademeli yükseltebileceğim bir sistem topluyorum. CPU ve anakarta en düşük bütçeyi ayırdım çünkü 1-2 yıl sonra ilk değiştireceğim bileşenler olacaklar. RAM'i tek slot tercih ettim ileride yanına ekleme yapabilmek için. Elimde 1TB SSD zaten var. Kasa ve PSU'yu uzun süre yükseltmeyi düşünmüyorum.

Bu bilgiler özelinde ilk sorum aşağıdaki kasaya bu ekran kartı sığar mı?
İkinci sorum bilgisayar Deep learning için toplanıyor. Günlerce %100 GPU tüketimi ile açık kalacak. Mevcut PSU sizce yeterli olur mu?
Üçüncü sorum uyumsuz ya da unuttuğum bir bileşen görüyor musunuz?

Bileşenler:

PSU.
Kasa.

CPU.
Ryzen-5-5600

RAM.

Kingston- 16 GB.

Anakart.
Gigabyte B550M-DS3H
Deep learning hakkında fazla bir bilgim yok,o yüzden darboğaz meselesi önemli mi değil mi,bilmiyorum.Ryzen 5 5600 ve RTX 3090 normalde 1080P ve fazla az-çok 2K'da darboğaz yapar ama deep learning dediğiniz şeyde önemli mi,bilmiyorum dediğim gibi.Ekran kartının bu kasaya fazla fazla sığacağını düşünüyorum.1000W PSU'da yetecektir.Eksik uyumsuz herhangi bir parça yok.Güle güle kullanın.

Geri
Yukarı