RTX 4050 laptopların fiyatı düşer mi?

Bütçe
20000

Salih Gürbüz

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar imzamda ki 1060 sistemi yıllardır kullanıyorum ve hala memnunum ama seneye üniversiteye geçeceğim için masaüstü bilgisayar pek işime yaramayacak. Bu yüzden bir laptop almaya karar verdik. Bütçemiz en fazla 22 bin TL. Ben DLSS 3.0 ve diğer avantajlarından dolayı RTX 4000 serisinden bir bilgisayar almak istiyorum bu yüzden acaba RTX 4050 laptoplar daha fazla piyasaya girdikçe 20 bin TL bandına düşer mi diye düşünüyorum. Bekleme açısından problem yok 1 yıl kadar bekleyebilirim. Tabii Türkiye'de dolar vs yükselirse fiyatları artabilir ama o zaman benim satacağım bilgisayarımın da değeri yükselir. Yani sormak istediğim kendi bilgisayarımın üzerine 8-10 bin koyduğum zaman şu an mı bilgisayar almak daha mantıklı olur ileride mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar imzamda ki 1060 sistemi yıllardır kullanıyorum ve hala memnunum ama seneye üniversiteye geçeceğim için masaüstü bilgisayar pek işime yaramayacak. Bu yüzden bir laptop almaya karar verdik. Bütçemiz en fazla 22 bin TL. Ben DLSS 3.0 ve diğer avantajlarından dolayı RTX 4000 serisinden bir bilgisayar almak istiyorum bu yüzden acaba RTX 4050 laptoplar daha fazla piyasaya girdikçe 20 bin TL bandına düşer mi diye düşünüyorum. Bekleme açısından problem yok 1 yıl kadar bekleyebilirim. Tabii Türkiye'de dolar vs yükselirse fiyatları artabilir ama o zaman benim satacağım bilgisayarımın da değeri yükselir. Yani sormak istediğim kendi bilgisayarımın üzerine 8-10 bin koyduğum zaman şu an mı bilgisayar almak daha mantıklı olur ileride mi?
Bu ülkede hiçbir şeyin fiyatı düşmez, artar.

Normal şartlarda bekledikçe fiyat düşmesi lazım ama bizim ülkemiz için geçerli değil bu bekledikçe artıyor :D bütçenin elverdiği kadarıyla alabildiğini almanı tavsiye ederim.

Modellerin stoğu ve çeşitliliği artacağı için şu anki olan 1 2 modelin fiyatlarına kıyasla daha düşük olacaktır. Fakat 1 yıl beklemeni gerektiren bir süre değil bu.

Püfür püfür çalışan aletten belki de 90 derecelere çıkacak zavallı bir alete geçeceksin. Alacağın cihazın kalitesine ve soğutmasına dikkat et.

Düşmez. 3-4 hafta içersinde FSR 3.0 teknolojisi çıkacağı düşünülüyor. Beklemenizi ve AMD ekran kartlarını da düşünmeniz gerektiğini öneriyorum.

Vallahi kimse kusura bakmasın ama bizim ülkemizde bir şeyin fiyatı çıktıysa ilerleyen günlerde daha da arttar.

Yeni konular

Geri
Yukarı