RTX 4050 sistemde Valorant düşük FPS veriyor

Hmmm o zaman iş değişir dediğiniz gibi güncel driver da bir sıkıntı olması lazım, bu arada güncellemeden sonra belki oyun Intel'in oyun profiline geçiş yapmıştır, şunu deneyin
Ara kısmına > grafik ayarlarına gelin illaki Valorant vardır yoksa üsteki göz at butonundan bulup ekleyebilirsiniz ardından Valorant'ı yüksek performans a çekin, eğer çekili ise sürücüleri geri alacaksınız yapacak bir şey yok sanırım başka.
Sürücüleri geri de alamıyorum...

1708183858380.png

sadece bunda değil tüm sürücülerde sürücüye geri dön butonu kapalı.

Hocam Omen Gaming Hub'dan bir bakar mısın performans modlarına bazen verimlilik modunda olup bilgisayar düşük FPS verebiliyor bende ara sıra oluyordu girip balanced moduna alıp yoluma devam ediyordum.

Hocam Omen Gaming Hub'dan bir bakar mısın performans modlarına bazen verimlilik modunda olup bilgisayar düşük FPS verebiliyor bende ara sıra oluyordu girip balanced moduna alıp yoluma devam ediyordum.

Nasıl yani balanced moda alınca FPS yükseliyor mu? Olabilir aslında çünkü güncellemeden hemen sonra Performans moduna almıştım.

Nasıl yani balanced moda alınca FPS yükseliyor mu? Olabilir aslında çünkü güncellemeden hemen sonra performans moduna almıştım.

Hocam zaten en yüksek performans modunda FPS'nin yüksek olması gerekir balanced modda bilgisayar duruma göre performansı yükseltip duruma göre de alçaltabiliyor yani dengeli mod diyelim biz ona benim izah etmek istediğim ECO yani en düşük güç modunda FPS niz düşük olabilir çünkü mantıken daha az güç tüketmek için bilgisayar gücünü kısıtlıyor ve doğal olarak az FPS alıyorsunuz.

Hocam zaten en yüksek performans modunda FPS'nin yüksek olması gerekir balanced modda bilgisayar duruma göre performansı yükseltip duruma göre de alçaltabiliyor yani dengeli mod diyelim biz ona benim izah etmek istediğim eco yani en düşük güç modunda FPS niz düşük olabilir çünkü mantıken daha az güç tüketmek için bilgisayar gücünü kısıtlıyor ve doğal olarak az FPS alıyorsunuz.

Performans modunda kullanıyorum hocam Omen Game hub da, pil de aynı şekilde yüksek performansa ayarlı, ayarlar oyun kısmında Valorant için yine aynı şekilde yüksek performans seçili, ne yaptıysam çözemedim bir türlü sorunu.

1708189904648.png

Performans modunda kullanıyorum hocam Omen Game hub da, pil de aynı şekilde yüksek performansa ayarlı, ayarlar oyun kısmında Valorant için yine aynı şekilde yüksek performans seçili, ne yaptıysam çözemedim bir türlü sorunu.

Eki Görüntüle 2119025

Hocam o zaman yukarıdaki arkadaşların belirttiği gibi yazılımsal bir sıkıntı olabilir.

Dediğim gibi sürücüyü güncelleştirdikten sonra bu şekilde oldu daha sonrasında da düzelmedi aygıt yöneticisinde de SS attım zaten güncelleştirme geri alınmıyor saçma.

Hocam absürt gelebilir ama çok önemli bilgileriniz yoksa bilgisayarı sıfırlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı