RTX 4060 8 GB alınır mı?

Hocam AMD ekran kartı konusunda NVIDIA san iyi değil bende RX 6750 XT alacaktım araştırmam sonucunda RTX 4060 daha iyi.

Gerisini okumadım :D Her testte önde olan 6750XT'ye 4060'tan kötü nasıl diyebiliyorsun?

RX 500 serisi döneminden kalma sorunu ısıtıp ısıtıp kullanıcıların önüne koymanın alemi yok bence.

RX550 var bende destek bitene kadar bir tane sorun çıkartmadı şu an bayağı sıkıntılı. 4 yıl sorunsuz idare etmesi çok iyiydi.

Gerisini okumadım :D Her testte önde olan 6750XT'ye 4060'tan kötü nasıl diyebiliyorsun?

RX550 var bende destek bitene kadar bir tane sorun çıkartmadı şu an bayağı sıkıntılı. 4 yıl sorunsuz idare etmesi çok iyiydi.
Destek biten kart zaten ölü kabul edilebilir bence. Bozulunca elbet. Param olsa 6750 veya 6700 XT'ye yapışırdım hatta 6700 bile alabilirim yakın bir gelecekte. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım ben de 6500 ve 6600 kullandım ben sattıktan sonra bozuldu gerçi 6500 ama 2 günde garantiye gitti geldi o konuda sorun yapmadılar. Bence bu kazık fiyatlara çok iyi bir alternatif.

Destek biten kart zaten ölü kabul edilebilir bence. Bozulunca elbet. Param olsa 6750 veya 6700 XT'ye yapışırdım hatta 6700 bile alabilirim yakın bir gelecekte. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım ben de 6500 ve 6600 kullandım ben sattıktan sonra bozuldu gerçi 6500 ama 2 günde garantiye gitti geldi o konuda sorun yapmadılar. Bence bu kazık fiyatlara çok iyi bir alternatif.

7000 serisine bütçe çıkarsa önceliğin o olsun.

7700XT var en düşük 6800'den falan güçlü diye biliyorum.
O kadarına imkansız hocam ne yapacağım konusunda net bir fikrim yok zaten önce monitör alacaktım normalde ama uyguna 6700 alırsam eski kartı satıp üstüne koyar monitör alırım diye düşündüm ne olacağı hiç kesin değil. 6700 2k için yeterli gibi duruyor ne düşünüyorsunuz?

Kino hocama pek haksızlık etmek istemem ama biraz taraflı konuşmuşlar. Mantık çerçevesinden bakalım. 4060 bütçesine genellikle 6700 xt bulunuyor. Arada o kadar devasa bir performans + vram farkı varken 4060 almanın hiçbir mantığı yok tabii render vb işlerle uğraşmıyorsanız. DLSS var diyenler gelmeden söyleyeyim her oyunda yok + kas gücü bu denli güçlüyken neden Fsr ve DLSS tarzı teknolojilerle görüntü bozalım? Daha da sıkıntı nokta şu 6700 xt 2k için bile güçlüyken 4060 2k çözünürlükte vramden direkt kaybediyor. Aynı ya da yakın fiyatlardaysa kesinlikle 6700 veya 6750 xt alınmalı bana kalırsa.

Kino hocama pek haksızlık etmek istemem ama biraz taraflı konuşmuşlar. Mantık çerçevesinden bakalım. 4060 bütçesine genellikle 6700 XT bulunuyor. Arada o kadar devasa bir performans + VRAM farkı varken 4060 almanın hiçbir mantığı yok tabii render vb işlerle uğraşmıyorsanız. DLSS var diyenler gelmeden söyleyeyim her oyunda yok + kas gücü bu denli güçlüyken neden FSR ve DLSS tarzı teknolojilerle görüntü bozalım? Daha da sıkıntı nokta şu 6700 XT 2K için bile güçlüyken 4060 2K çözünürlükte VRAM'den direkt kaybediyor. Aynı ya da yakın fiyatlardaysa kesinlikle 6700 veya 6750 XT alınmalı bana kalırsa.

Kino dışında pek çok bilgili olan insan var. Neyse. Bilmediğim bir şey olabilir. @kino @Kalden @170981 @Cicenes35

Yeni konular

Geri
Yukarı