RTX 4060 Düşük ekran kartı kullanımı

surqeo

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
32 Gb 5200MHZ
Ekran kartı
NVIDIA GeFORCE RTX 4060
Anakart
Asus prime A620M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500F 6-Core Processor
Herkese merhaba,
Sistem özelliklerim: AMD Ryzen 7500F.
NVIDIA RTX 4060 8 GB.
RAM 32 GB 5200MHz.
Escape from Tarkov oynuyorum, streets of tarkov haritasında offline modda ortalama 107 FPS alırken Online modda ortalama 57 FPS alıyorum ve çok fazla shutter problemiyle karşılaşıyorum. RAM kullanımım 28 GB civarında oluyor bazen 32 GB kullanımda görüyorum. Kaliteyi Medium'a düşürdüm ve şimdi Online RAID'de ortalama 72 FPS alıyorum. RAM kullanımım ise 22 GB civarına düştü shutter problemi büyük ölçüde düzeldi diyebilirim fakat çok fazla denemedim henüz. Benim sormak istediğim asıl soru ekran kartı kullanım oranım %20-%35 arasında değişiyor çoğunlukla %30 civarında kalıyor. Neden ekran kartım tam performansla çalışmıyor? Aynı oyunda(Escape from Tarkov) farklı bir harita olan custums haritasına offline modda girdim ve ölçüm yaptım aldığım değerler %88-%86 GPU kullanımı, ortlama FPS 211. farklı bir oyun olan Rus'ta girdiğimde ise GPU kullanımım %45 ile %50 arasında oluyor yine bu değerin düşük olduğunu düşünüyorum fakat aldığım FPS ortalama 150 oluyor. CPU kullanımım ise genel olarak %40-%45 arasında değişiyor. Aldığım ölçümlerin SS'lerini de paylaşıyorum. Umarım yardımcı olabilecek birisi vardır. Şimdiden yardım ve fikirleriniz için teşekkürler.

Herkese merhaba,
NVIDIA RTX 4060 8 GB.
RAM 32 GB 5200MHz.
Escape from Tarkov oynuyorum, streets of tarkov haritasında offline modda ortalama 107 FPS alırken Online modda ortalama 57 FPS alıyorum ve çok fazla shutter problemiyle karşılaşıyorum. RAM kullanımım 28 GB civarında oluyor bazen 32 GB kullanımda görüyorum. Kaliteyi Medium'a düşürdüm ve şimdi Online RAID'de ortalama 72 FPS alıyorum. RAM kullanımım ise 22 GB civarına düştü shutter problemi büyük ölçüde düzeldi diyebilirim fakat çok fazla denemedim henüz. Benim sormak istediğim asıl soru ekran kartı kullanım oranım %20-%35 arasında değişiyor çoğunlukla %30 civarında kalıyor. Neden ekran kartım tam performansla çalışmıyor? Aynı oyunda(Escape from Tarkov) farklı bir harita olan custums haritasına offline modda girdim ve ölçüm yaptım aldığım değerler %88-%86 GPU kullanımı, ortlama FPS 211. farklı bir oyun olan Rus'ta girdiğimde ise GPU kullanımım %45 ile %50 arasında oluyor yine bu değerin düşük olduğunu düşünüyorum fakat aldığım FPS ortalama 150 oluyor. CPU kullanımım ise genel olarak %40-%45 arasında değişiyor. Aldığım ölçümlerin SS'lerini de paylaşıyorum. Umarım yardımcı olabilecek birisi vardır. Şimdiden yardım ve fikirleriniz için teşekkürler.
capframex sonuçları:

Dosya Ekleri

• Custums haritası(offline mod).jpg
    Custums haritası(offline mod).jpg
    709,7 KB · Görüntüleme: 40
  • rust.jpg
    rust.jpg
    505,5 KB · Görüntüleme: 41
  • Streets of Tarkov(online mod).jpg
    Streets of Tarkov(online mod).jpg
    455,7 KB · Görüntüleme: 39
  • Custums.png
    Custums.png
    42,7 KB · Görüntüleme: 15
  • Streets of tarkov.png
    Streets of tarkov.png
    50,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Herkese merhaba,
NVIDIA RTX 4060 8 GB.
RAM 32 GB 5200MHz.

capframex sonuçları:
Ekran Kartı Herzaman %100 Kulanılmak Zorunda Değil Darboğaz Streets of tarkov Oynunda Vram Sınırlara Yaklaşmış Durumda FPS Shoter Yaşamanız Normal Durumda Zaten Gırafikleri Düşürdüğünüzde Shotter Problemi Gitmiş Sistem Zorlanmıyosa GPU %100 Kullanılmaz

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı