RTX 4060 ekran kartı 1080p Ultra ayarlarda ne kadar idare eder?

Bütçe
35000

Ysf4351

Picopat
Daha fazla  
Ultrada pek götürmez. FG hariç. Ayrıca bütçende Tİ modelini alabilirsin. Kas gücü olarak gözle görülür fark yaratır.

Bu şekilde 4060 ekran kartına göre daha iyi olur. Ti modelinin DLSS3 ile gideri var ultrada.

Bütçe 1-2 ya da 3K artabilir mi? Nasıl bir monitör düşünüyorsunuz? Ona göre 7700XT sistem bakabilirsiniz. Soruya gelecek olursak 2-3 yıl ultrada (oyuna göre değişkenlik gösterir high oynarsınız bazı oyunları) götüreceğini düşünüyorum. 1440p ultrada Cyberpunk düşünmediğiniz sürece rahatsız etmeyecek FPS'leri verir.

Bütçe 1-2 ya da 3K artabilir mi? Nasıl bir monitör düşünüyorsunuz? Ona göre 7700XT sistem bakabilirsiniz. Soruya gelecek olursak 2-3 yıl ultrada (oyuna göre değişkenlik gösterir high oynarsınız bazı oyunları) götüreceğini düşünüyorum. 1440p ultrada Cyberpunk düşünmediğiniz sürece rahatsız etmeyecek FPS'leri verir.
2k da oynamayı düşünmüyorum ama aklımda şuda var ddr4 den ddr5 e geçmeye gerek varmı işlemci ram anakart değişiyor evet fakat ddr4 kullanıp o parayı ekran kartında kullanmak daha mı mantıklı olur çünkü ben geleceğe dönük bir sistem toplamak istiyorum

Xdraco hocamın dediği gibi Ultra da pek gideri yok. Ama çoğu oyunu ultrada oynatır. 4060 Ti DLSS3 desteği ile ultrada gideri olduğunu düşünüyorum.
4060 dan ti ya geçmek çok büyük bi fark yaratır mı o aradaki farkla 1tb ssd ve 2x16 32 ram yapmayı düşünüyorum

2K da oynamayı düşünmüyorum ama aklımda şu da var DDR4'ten DDR5'e geçmeye gerek var mı işlemci RAM anakart değişiyor evet fakat DDR4 kullanıp o parayı ekran kartında kullanmak daha mı mantıklı olur çünkü ben geleceğe dönük bir sistem toplamak istiyorum.

Geleceğe dönük toplamak istiyorsanız mutlaka DDR5 sistem toplamalısınız. İleride parça değiştirmek isterken sorun yaşarsınız yoksa. 32-33K bandında RX 7700 XT, R5 7500F hazır sistemler var RTX4060 Ti'dan daha performanslı. Ben olsam onlardan alırdım. İleride M.2 SSD ve soğutucu da eklersiniz özelleştirmesini yaparsınız. Monitör olarak nasıl bir şey düşünüyorsunuz?

Geleceğe dönük toplamak istiyorsanız mutlaka DDR5 sistem toplamalısınız. İleride parça değiştirmek isterken sorun yaşarsınız yoksa. 32-33K bandında RX 7700 XT, R5 7500F hazır sistemler var RTX4060 Ti'dan daha performanslı. Ben olsam onlardan alırdım. İleride M.2 SSD ve soğutucu da eklersiniz özelleştirmesini yaparsınız. Monitör olarak nasıl bir şey düşünüyorsunuz?
aklımda şuanlık bu var

2K da oynamayı düşünmüyorum ama aklımda şu da var DDR4'ten DDR5'e geçmeye gerek var mı işlemci RAM anakart değişiyor evet fakat DDR4 kullanıp o parayı ekran kartında kullanmak daha mı mantıklı olur çünkü ben geleceğe dönük bir sistem toplamak istiyorum.

4060'dan Ti ya geçmek çok büyük bir fark yaratır mı o aradaki farkla 1TB SSD ve 2x16 32 RAM yapmayı düşünüyorum.

M.2 SSD mutlaka değişmesi gerek. Kule tipi soğutucu da lazım stok soğutucu yetmez R5 7500F için. Ti'a geçmek fark yaratır hocam. 2x16 RAM yapmanız gerek.

aklımda şuanlık bu var
Fps oyunlarında üzmez hocam. alınabilir monitör.

Geri
Yukarı