RTX 4060 sistem için yükseltme tavsiyesi

caponika

Picopat
Daha fazla  
Taner hocanın paylaşmış olduğu sistemi gördüm tam neredeyse aynı fiyata 3060 Ti'li sistem alırken. 1080p oyuncusuyum. Bu sistemde SSD'yi 1TB ve RAM'ı da 32 GB yapacağım. Ve şimdiden ihtiyaç dahilinde olmamasına rağmen 240mmlik bir sıvı soğutma ekleyeceğim. Daha sonraki ileriye dönük yükseltmelerim için iyi hava akışı olan ve büyük bir kasa tercih etmek istiyorum. Sizlerden tavsiye istediğim konu ise bu sistemde hangi anakartı tercih etmeliyim ve hangi kasa ile PSU'yu tercih etmeliyim? Sadece kasaya ayırmış olduğum bütçe yaklaşık 30 bin olarak söyleyebilirim. Şimdiden teşekkürler,

Kasa link; https://www.gamegaraj.com/urun/hero-5a-rtx4060/

Kasa+PSU ve anakart tavsiyesi bekliyorum özetleyecek olursak :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende aynı sistemi almayı düşünüyorum, 4060 8 GB VRAM eleştiri almış gibi duruyor ama yapacak bir şey yok yeterli olacağını düşünüyorum, anakartı B550 işlemciyi 5700X olarak güncelleyip satın alacağım. Kasa ve PSU konusunda pek bir bilgim yok sitenin insiyatifine göre hareket edeceğim o konuda, benim de bu sistem ile ilgili konum var inceleyebilirsiniz.

Hocam bende aynı sistemi almayı düşünüyorum, 4060 8 GB VRAM eleştiri almış gibi duruyor ama yapacak bir şey yok yeterli olacağını düşünüyorum, anakartı B550 işlemciyi 5700X olarak güncelleyip satın alacağım. Kasa ve PSU konusunda pek bir bilgim yok sitenin insiyatifine göre hareket edeceğim o konuda, benim de bu sistem ile ilgili konum var inceleyebilirsiniz.

Hocam satın aldınızmı ürünü? Ona göre bir şeyler söyleyeceğimde.

Evet hocam satın aldım, herhangi bir sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Aslında soru sormayacktım öneri yapacaktım ama zaten unuttum ne önericeğimi.😂😅

Neyse o zaman soru sorayım çünkü 4 gün sonra bende alacağım. Hocam öncelikle emin olamadığım en büyük konu kasa ve PSU. Siz hangisini aldınız ve memnun musunuz acaba aldığınız kasadan ben sadece oyun oynayacağım için 5700X'i gereksiz görüyorum zira 5600 bana yetecektir. Ben şu an sadece dediğim gibi kasadan ve PSU'dan şüpheliyim ama darkFlash dlm21 siyah almayı planlıyorum. Siz hangi kasayı aldıysanız ve memnunsanız onu da alabilirim.

Hocam sıcaklıklar nasıl? Fazladan 1000 TL vermeye değer mi?
Yani öyle testlere felan sokmadım. Zaten çokda anlamam yeni yeni öğreniyorum. Ama sıvı soğutmanın görüntü çok güzel . Böyle üç boyutlu felan :)

Sisteme özel fiyat görünce alayım dedim. Stok fandan iyidir diye düşündüm.

RDR2 ve GTA5 denedim. Gayet akıcı ve 100+ fps üzerinde oynadım.

Yani öyle testlere felan sokmadım. Zaten çokda anlamam yeni yeni öğreniyorum. Ama sıvı soğutmanın görüntü çok güzel . Böyle üç boyutlu felan :)

RDR2 ve GTA5 denedim. Gayet akıcı ve 100+ fps üzerinde oynadım.
Bende alacaĝım 4 gün sonra yerimde duramıyorum heyecandan.😝😝😝

Aslında soru sormayacktım öneri yapacaktım ama zaten unuttum ne önericeğimi.😂😅

Neyse o zaman soru sorayım çünkü 4 gün sonra bende alacağım. Hocam öncelikle emin olamadığım en büyük konu kasa ve PSU. Siz hangisini aldınız ve memnun musunuz acaba aldığınız kasadan ben sadece oyun oynayacağım için 5700X'i gereksiz görüyorum zira 5600 bana yetecektir. Ben şu an sadece dediğim gibi kasadan ve PSU'dan şüpheliyim ama darkFlash dlm21 siyah almayı planlıyorum. Siz hangi kasayı aldıysanız ve memnunsanız onu da alabilirim.

Hocam öncelikle sistem güzel fakat kasayı ve PSU'yu yükseltmenizi öneririm, ben şu an aldım fakat 600 watt düşük olduğu için pişmanım, yükseltme yapmayı düşünüyorum ama bana maliyetli gelecek( PSU kaynaklı ), en az 700 watt olan bir seçenek seçmeniz sizin için daha mantıklı olacaktır, onun dışında RAM alırken 3200 MHz almak yerine 3600 tercih edebilirsiniz, ek olarak INNO3D ekran kartında ısınma sorunum mevcut, Palit'i tercih edin hem Palit'te ek olarak ışıklandırma mevcut daha hoş duracaktır. Size söyleyeceklerim bu kadar, şu anki 600 watt bitfenix kasasından memnunum soğutma ve egzoz fanları dahilinde iyi iş görüyorlar, tabii dediğim gibi 700 750 watt sizin için daha iyi olacaktır. Kusura bakmayın bu arada müsait değildim olunca cevaplayayım dedim :)

Yani öyle testlere falan sokmadım. Zaten çok da anlamam yeni yeni öğreniyorum. Ama sıvı soğutmanın görüntü çok güzel. Böyle üç boyutlu falan :)

RDR2 ve GTA 5 denedim. Gayet akıcı ve 100+ FPS üzerinde oynadım.

CPU'nun sıcaklığı hiç dikkatimi çekmedi açıkçası, size bir şey soracağım; PC'yi açarken dikkat eder misiniz cızırtı gibi bir ses geliyor mu yoksa bana özel bir ses mi bu, sıvı soğutmalarda bu ses normal diye biliyorum ama yine de sorma gereksinimi duydum, size zahmet bakabilirseniz ona güzel olacak.

Hocam bende aldım artı olarak darkFlash DX120 120mm v2.6 siyah CPU sıvı soğutma aldım. Herkes kötülemiş sıvı soğutmayı. Yani çöp mü oldu şimdi anlamadım:)

Çöp olmamıştır tabii ki, biz bütçemize göre hareket sağladık, bütçemiz buna yetiyordu ona göre aldık, diğerlerine kıyasla bunun kötü olması normal değil mi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı