RTX 4060 sisteme PSU önerisi

dekanic

Femtopat
Daha fazla  
i5 12 veya 14 - 4060 - H610M - 16 veya 32 RAM - 1TB SSD sistem toplamayı düşünüyorum.
PSU'lar hakkında pek bilgim yok, yardımcı olursanız sevinirim.
Bazı PSU'ların voltaj dengesizliklerine karşı korumalı olduğunu duymuştum, bunları nasıl ayırt edebilirim?

600W 80+ kaliteli marka bakmalısın. Daha üstüde olabilir ama ileride de yükseltirsen sağlıklısı 600W olabilir. Bütçene göre öneri yaparız.
4060 a kaliteli bir 450W bile yeter kardeşim. Geçen de 6700XT için 650W minimum falan dedin, yine aynı şeyi yapıyorsun başka kartta da bak :D

4060 a kaliteli bir 450W bile yeter kardeşim. Geçen de 6700XT için 650W minimum falan dedin, yine aynı şeyi yapıyorsun başka kartta da bak :D
Geldi yine bu arkadaş. Senle uğraşmayacağım tekrardan iyi forumlar.

1709926184948.png

Dostum draco hocam doğru söylüyor önerilen 550W fakat gerçekten kaliteli bir 450W PSU yeter. 12v kanalından 372W veren bir PSU ile 1660 Ti sistem kullanıyorum.
Peki benim mesajımla arkadaşın mesajı ne alaka? Ben 600W önerdim sırf gıcıklığına yazıyor burada. NVIDIA bu kadar öneriyor ben bu kadar yazdım.

Peki benim mesajımla arkadaşın mesajı ne alaka? Ben 600W önerdim sırf gıcıklığına yazıyor burada. NVIDIA bu kadar öneriyor ben bu kadar yazdım.

Önerileni söylüyorsun sende. :D benim bildiğim draco hocam buna karşı gelir tabii çünkü 450-500W yeten bir sisteme 650W almak mantıksız. Uzatmaya gerek yok bu kadar.

Gıcıklığına yazmadım :D 600W+80 kaliteli bir marka bakmalısın yazmışsın. Yani bu daha aşağısı kurtarmaz demeye geliyor. Konu sahibi veya konuyu okuyan başka biri bilmiyorsa bunu gerçek görebilir. Sadece bilgi kirliliğinin önüne geçmeye çalışıyorum.

Geri
Yukarı