RTX 4060 Ti yerine 7700XT alınır mı?

Bütçe
15000

neon104

Hectopat
Ryzen 7 3700X işlemcim var.
İşlemcimi yükseltmek istemiyorum. 1440p de hangi kartı önerirsiniz. Şimdiye kadar hep NVIDIA kullandım. AMD de hala driver sorunları devam ediyor mu? AMD ekran kartı alınır mı?

AMD'de kendi programıyla ilgili belli başlı sorunlar var. Kullanıcıyı pek mağdur etmese de can sıkabiliyor sürekli yaşanması. Bunun dışında AMD özellikle güç kaynağı ve bellek konusunda çok hassas. Tam stabil çalışabileceği marka modellere sahipsen pek sorun yaşamazsın.

AMD'de kendi programıyla ilgili belli başlı sorunlar var. Kullanıcıyı pek mağdur etmese de can sıkabiliyor sürekli yaşanması. Bunun dışında AMD özellikle güç kaynağı ve bellek konusunda çok hassas. Tam stabil çalışabileceği marka modellere sahipsen pek sorun yaşamazsın.

Hayır driver sorunu devam falan etmiyor kullanmayan insanlar kullananlardan daha fazla konuştuğu için bu tarz ön yargılar hala devam etmekte.

4060 Ti teknoloji olarak daha iyi diyorlar genelde bunun hakkında ne düşünüyorsunuz.

Ryzen 7 3700X işlemcim var.
İşlemcimi yükseltmek istemiyorum. 1440p de hangi kartı önerirsiniz. Şimdiye kadar hep NVIDIA kullandım. AMD de hala driver sorunları devam ediyor mu? AMD ekran kartı alınır mı?
Kesinlikle tavsiye ediyorum 7700XT'yi ısınma sorunu yok, driver problemi aldım alalı 100 lerce oyun oynadım ama hiçbirinde sorun olmadı, 23.11.1 sürümünü kurarsanız 1 tane bile hata almazsınız.

4060 Ti teknoloji olarak daha iyi diyorlar genelde bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bunu aslında kendi gözlerinle görebilirsin. İnternette bu iki karta dair sayısız video ve istatistik mevcut. Saf hallerinde 7700XT üstün görünüyor. DLSS 3.0 ile 4060Tİ geçebilir, bakmadım hiç.

Fsr 3.0 gelecek deniyor AMD tarafında ama gözümüz yollarda kaldı maalesef.

Dostum 7700XT 24.11.1 ile bi ton hatası var ama 23.11.1 ile inanılmaz uyumlu çalışıyor. 2 Ay önce aldım kendisini 4060ti 16 GB alacaktım fakat AMD'ye güvendim risk aldım, ama bir kez bile hata almadım. Crack oyunlarda bile hata vermedi o derece.

Dostum kullandığım güç kaynağı Frisby markalı ve kötü bir güç kaynağı fakat bir sorun yaşamadım?
4060 Ti teknoloji olarak daha iyi diyorlar genelde bunun hakkında ne düşünüyorsunuz.
Onun hakkında pek bilgim yok fakat DLSS'e rakip olarak Amd Fluid Motion Frames (Frame Generation) geldi. RTX yine AMD kartlarda da kullanılabiliyor. Amd vram konusunda çok daha bonkör olduğu için ben amd tercih ederdim.

FSR 3.0 gelecek AMD'ye ancak bir çok mod yapımcısı oyunlara entegre ediyor FSR'yı.

Yani, sonuç olarak AMD'de yazılım sorunları devam ediyor işte. 😀
Elinizdeki 6700XT'yi satıp nvidia geçin hocam, onda her ay sürücü güncellersiniz.

Dostum kullandığım güç kaynağı Frisby markalı ve kötü bir güç kaynağı fakat bir sorun yaşamadım?

Onun hakkında pek bilgim yok fakat DLSS'e rakip olarak Amd Fluid Motion Frames (Frame Generation) geldi. RTX yine AMD kartlarda da kullanılabiliyor. Amd vram konusunda çok daha bonkör olduğu için ben amd tercih ederdim.
İlk defa PC alacakken AMD kart tercih edip driver sorunu diyerek ağlanıyorlar, doğru sürücüyü kurarak hiçbir hata almazsın.

Geri
Yukarı