RTX 4060 vs RX 7600XT

Argümanları belirteyeyim.

2x Vram. 8GB vs 16GB.
DLSS = FSR. Aynı seviyede olmadıklarını ben de biliyorum ama kötü bir seviyede değil FSR ve bütün oyunlarda kullanabiliyorsun.

NV FG=AMD FMF hiçbir farkı yok.

Raster olarak 1080p'de 25 oyun ortalamasında %8 daha güçlü 7600XT.

4060 ile şu anda bile çoğu oyunu texture kalitesi yüksekte açamayacak Vram'den dolayı.

Öbür taraftan RT aktif iken 4060 7600XT'den yaklaşık %15 önde.

:D 2K ve 8 GB VRAM anlıyorum.

Konsol portu olan hiçbir oyunu açamayacak neredeyse.
DLSS ve FG RT olmadan 2K kurtarır muhtemelen.

DLSS ve FG RT olmadan 2K kurtarır muhtemelen.
TLOU 1080p yüksek kaplamada VRAM kullanımı 11Gig eminim kurtarır. 480p oynar artık neredeyse bütün konsol portu oyunlarını. Diğer oyunları da upscaling olmadan oynayamaz.

1715767188229.png

Arkadaşlar kartın özelliklerini kapatıp niye karşılaştırıyorsunuz ne anlamı var?

Grafikler Ultra, RTX high açık, DLSS açık, 1440p çözünürlükte her oyunda 60+ FPS alıyorum.
Sizin bu fiyatlardaki kartlardan beklentiniz aynı ayarlar 200+ FPS ise zaten yanlış yerlerdesiniz.
Bir de %8 daha fazla performans veriyormuş bravo👏 10 FPS fazla veriyor bol bol kullanırsınız 10 fpsinizi.

Arkadaşlar kartın özelliklerini kapatıp niye karşılaştırıyorsunuz ne anlamı var?

Grafikler Ultra, RTX high açık, DLSS açık, 1440p çözünürlükte her oyunda 60+ FPS alıyorum.
Sizin bu fiyatlardaki kartlardan beklentiniz aynı ayarlar 200+ FPS ise zaten yanlış yerlerdesiniz.
Bir de %8 daha fazla performans veriyormuş bravo👏 10 FPS fazla veriyor bol bol kullanırsınız 10 fpsinizi.
DLSS ayarın nedir ve FG ile mi alıyorsun bu değerleri? Çünkü FG açık olmadan 2K 60 FPS alman çok zor.

CB 2077 DLSS Q + 2K RT açık ortalama 40 FPS alıyor arkadaşım.

4060. RX 7600XT'nin tercih edilebilmesi için fiyatının 2K daha düşük olması gerekiyor. RX 7600XT ham performans bakımından 4060 ile aynı performansı veriyor üstüne NVIDIA tarafında gerçekten fark açan DLSS+fg teknolojileri var, FSR ile AMD buna erişemiyor. Kısaca aynı fiyatta 4060 varken RX 7600XT almanın bir mantığı yok.

Edit: RX 7600XT önerenlerin argümanlarını çok merak ediyorum "al" demek dışında bir şey yazarlarsa sevinirim.

Başlıca argümanım VRAM'dir. 8 GB VRAM ile ne yapabilirsiniz diye düşünmeden duramıyorum.
DLSS ile FSR arasında çok büyük farklar söz konusu değil.

AMD Fanboy'u olunca perde iniyor sanırım. Velev ki 4060'ı açtım 16 GB VRAM koydum çok iyi bir kart mı oldu şimdi yani? Eski kafalar bunlar eskiden 4 GB VRAM'li çöp ekran kartları satılırdı inanmayın bunlara artık.

AMD Fanboy'u olunca perde iniyor sanırım. Velev ki 4060'ı açtım 16 GB VRAM koydum çok iyi bir kart mı oldu şimdi yani? Eski kafalar bunlar eskiden 4 GB VRAM'li çöp ekran kartları satılırdı inanmayın bunlara artık.
AMD fanboyluğu ile alakası yok durumun. 4060 2K + RT kullanılacak bir kart değil. 16 Gig olsa belki 4060 derdim. Herkesin bakış açısı farklı tabi, benim için raster daha önemli.

AMD fanboyluğu ile alakası yok durumun. 4060 2K + RT kullanılacak bir kart değil. 16 gig olsa belki 4060 derdim. Herkesin bakış açısı farklı tabii, benim için raster daha önemli.

Tabii ki herkesin bakış açısı farklı, dileyen istediğini alır kullanır bu konuda aşırı haklısın ama gerçekleri bastırmak mantıksız geliyor bana. NVIDIA'nın genel algısı ve sorunsuz güncellemeleri insanları çok çekiyor bir güncelleme aldığında mavi ekran almak istemiyorlar artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı