RTX 4070 için 650W PSU ve AMD R5 7500F yeterli olur mu?

ece614

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Gaming.Gen.TR'den RTX 4070'li hazır sistem almayı düşünüyorum. Bütçem 40 bin TL. RAM ve SSD için belli isteklerim var onları değiştirince PSU ve işlemci değiştirmek bütçemin üstüne çıkıyor. Ya sadece PSU için 650'den 750'ye çıkabiliyorum ya da işlemciyi 7600X yapabiliyorum. Biraz daha para ödeyip 7500F yerine 7600X almamı tavsiye eder misiniz? Ya da ikisini de değiştirmeden hem 7500F hem de 650W yeterli olur mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe yeterliyse işlemciyi değiştirmek daha mantıklı. Tabi sistemi bir atarsanız psu'yu görüp ona göre öneri vermek gerek.

Bütçe yeterliyse işlemciyi değiştirmek daha mantıklı. Tabii sistemi bir atarsanız PSU'yu görüp ona göre öneri vermek gerek.

Tabii sistem şu:

Tabii sistem şu:

Biraz premium ASUS dolduruldugundan normal ama 33-34K'ya bulunabiliyor. Size sivi sogutuculu da atabilirim. Belki 40k cikarsaniz 4070 Ti de toplayabilirim.

Biraz premium ASUS dolduruldugundan normal ama 33-34K'ya bulunabiliyor. Size sivi sogutuculu da atabilirim. Belki 40k cikarsaniz 4070 Ti de toplayabilirim.
Evet 40-41 kadar çıkabilirim. Site güvenli olsun yeter. Hızlı cevabınız için de çok teşekkür ederim. :)

Evet 40-41 kadar çıkabilirim. Site güvenli olsun yeter. Hızlı cevabınız için de çok teşekkür ederim. :)

Hazir sistem sart mi? Atilan siteler Akakçe uzerinden olacagindan ve Akakçe genellikle guvenli saticilari ve siteleri gosteriyor.

@ece614 PSU yeter. 4070 Ti olmasi icin giris seviye dolduruldu ama daha mantikli.

Ya da.

Hazir sistem sart mi? Atilan siteler Akakçe uzerinden olacagindan ve Akakçe genellikle guvenli saticilari ve siteleri gosteriyor.
Hazirlar genelde cok daha uygun oldugu icin gaminggen, incehesap, sinerji gibi sitelerden hazir bakmistim ama tabii ki sart degil. Bu fiyat bandinda istedigim kriterlere uygun toplama bulamadim sadece. Mesela radeon rx serisi cok daha uyguna geliyo ama İstanbul'da yasamadigim icin sikinti ciktiginda xfx, powercolor gibi markalarin teknik servisini bulmam zor olucagindan en azindan asus gibi bir marka olmasi tercihim. E oyle olunca da fiyat maalesef ucuyo. :(

Hazirlar genelde cok daha uygun oldugu icin Gaming.Gen.TR, İncehesap, Sinerji gibi sitelerden hazir bakmistim ama tabii ki sart degil. Bu fiyat bandinda istedigim kriterlere uygun toplama bulamadim sadece. Mesela Radeon RX serisi cok daha uyguna geliyor ama İstanbul'da yasamadigim icin sıkıntı ciktiginda XFX, PowerColor gibi markalarin teknik servisini bulmam zor olacağından en azindan ASUS gibi bir marka olmasi tercihim. E oyle olunca da fiyat maalesef ucuyor. :(

7900 XTX yaparsak muhtemelen butceyi asmaz.

4080 ile karistirdim, 7900 XT de yapilabilir.

O da ayni fiyatmis. 4070 Ti daha iyi olur.

XTX serisinde 7800 yapabiliyorum butce dahilinde ama dedigim gibi onda biraz marka sorunu oldugu icin 4070 ti daha iyi olur dedigin gibi.

XTX serisinde 7800 yapabiliyorum bütçe dahilinde ama dedigim gibi onda biraz marka sorunu oldugu icin 4070 Ti daha iyi olur dedigin gibi.

Eger attigim seyler butceni asmiyorsa 4070 Ti alabilirsin. Eger istersen anakarti b chipset yapalim, sivi sogutma ekleyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı