RTX 4070 laptop için FHD vs QHD panel

StrainPow73

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. RTX 4070'li bir laptop almak istiyorum, RTX 4080 beni çok aşıyor, bütçem 45 ila 68.000 arası. Normalde 2K ekranlı bir 4070 almak istiyordum, kafamda da Acer Nitro veya Predator vardı ancak bu laptopların ekranları 16 inch.

Okumalarıma göre bu miktar FHD ile QHD arasındaki farkı gösteremiyor. Ne diyorsunuz? Sizce 2K'lı 4070 alıp 16 inch ekranda mı 2K çözünürlükte oynamalıyım yoksa FHD bir 4070 alıp, daha az para harcayıp kalan parayı da monitöre mi vermeliyim? Yani örneğin Acer Nitro 16 (2K) mı almalıyım yoksa ASUS TUF A15 (FHD) mi? Bu arada bu bütçe arasında önerdiğiniz başka laptop varsa önerilere açığım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani şimdi laptop modelinden modeline değişir. Modele bakmadan bir şey demek istemiyorum. Tam olarak bir bütçe belirtin, ona göre öneri de yapabiliriz.

Hocam en fazla 68000 TL'ye çıkabilirim, dediğim gibi ASUS TUF A15 4070'li laptop 46000 TL seviyesinde, kalan para ile de 2K monitör alayım diyorum, ya da direkt Acer Nitro 16 veya Intel i9 13900HX işlemcisi ve 2K ekranı olan Acer Predator Helios Neo 16 alayım diyorum. O da 57000 civarında. Endişem burada tamamen 2K ekrandan alacağım görüntü ile alakalı. İnç meselesi.

Sabitseniz masraftan kısıp harici monitör alabilirsiniz fakat Predator Neo ile ASUS TUF karşılaştırmak doğru değil. Predator çok daha üst bir seviye. Kasa kalitesi olsun, soğutma ve işlemci olsun. İleride pişman olmanızı istemem. Almışken Predator Neo alıp geçin derim. Zamanla ekstra güzel bir monitör alıp çift ekran yaparsınız. Ha 15/16" ha 17" uçurum yok. Asıl farkı elbette büyük monitör sağlayacak fakat ileride düşünmenizi öneririm. Monitör ileride alınır ama laptop almak kolay değil.

Hocam en fazla 68000 TL'ye çıkabilirim, dediğim gibi ASUS TUF A15 4070'li laptop 46000 TL seviyesinde, kalan para ile de 2K monitör alayım diyorum, ya da direkt Acer Nitro 16 veya Intel i9 13900HX işlemcisi ve 2K ekranı olan Acer Predator Helios Neo 16 alayım diyorum. O da 57000 civarında. Endişem burada tamamen 2K ekrandan alacağım görüntü ile alakalı. İnç meselesi.

Helios 16'nin linkini atabilir misiniz 62K görünüyor i9'lusu.

Sizce 1080p ekranlı laptop alıp yanına 2K monitör almak direkt 2K ekranlı laptop almaktan daha mantıklı olmaz mı? Çünkü nasılsa (araştırmalarıma göre) 16 inch ekranda 2K'yı göremeyeceğim. En azından görüntüyü 1080p'ye öekmek zorunda kaldığımda 2K ekranlı laptopta sıkıntı yaşamayayım, direkt 1080p ekranlı laptop alayım, 2K oyunu da zaten sonradan alacağım monitörden oynarım?
Mantıklı mı?

Geri
Yukarı