RTX 4070 - R5 5600 sistem uyumlu mudur?

spaghettisosu

Picopat
Daha fazla  
  • RTX 4070 3X fan GPU.
  • R5 5600 CPU.
  • Gigabyte B550M-DS3H mobo.
  • Forceseries 600 watt PSU.
  • Kingston DDR4, 4x4 GB RAM (toplam 16)
  • HDD.
  • M.2 SSD.
  • In Win G7 kasa.
  • Thermalright peerless Assassin 120 SE hava soğutucu.

Selam, böyle bir sistem topladım. Herhangi bir uyumsuzluk var mıdır? Anakart ve işlemci soğutucu yerine alternatif şeyler önerebilirsiniz, bu arada, ben bunları buldum FPS ürünleri oldukları için, anakart konusunda emin değilim. 400-500 TL fiyat farkıyla büyük bir fark oluşturacak bir upgrade varsa yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • RTX 4070 3X fan GPU.
  • R5 5600 CPU.
  • HDD.
  • M.2 SSD.
  • In Win G7 kasa.

Selam, böyle bir sistem topladım. Herhangi bir uyumsuzluk var mıdır? Anakart ve işlemci soğutucu yerine alternatif şeyler önerebilirsiniz, bu arada, ben bunları buldum FPS ürünleri oldukları için, anakart konusunda emin değilim. 400-500 TL fiyat farkıyla büyük bir fark oluşturacak bir upgrade varsa yaparım.
1080p için 5 5600 darboğaz yapar

O PSU olmamış sisteme, kasa aşırı kötü, 4x4 RAM mantıksız.
Bütçeniz nedir hazır sistem almanız daha mantıklı olacak.
Ayrıca 1080p'de 5600 darboğaz yapabilir.

O işlemci ve ekran kartını kullanmaktayım. 1080P'de darboğaz yaşatıyor. Eğer 2K Monitör ile kullanacaksanız sorun yok fakat 1080p olarak kullanacaksanız işlemciyi yükseltmenizi öneririm.

• RTX 4070 3X fan GPU.
  • R5 5600 CPU.
  • HDD.
  • M.2 SSD.
  • In Win G7 kasa.

Bütçeniz ne kadar tek tek toplamadan ddr5 sistem alalım hazır sistem yapalim

Selamlar, bazı şeyleri söylemeyi unutmuşum kusura bakmayın:
Şöyle ki, aslında tam olarak toplamadım sistemi, hali hazırda var olan sistemi yükseltiyorum sadece ekran kartı, işlemci, anakartını vs. vs. O sebepten dolayı kasa falan biraz kötü 😂😂
Monitör konusuna gelecek olursak da sanırım 2K bir monitöre geçeceğim.

Bütçeniz ne kadar tek tek toplamadan ddr5 sistem alalım hazır sistem yapalim
Bütçem pek yok, zaten ekran kartını alınca büyük bir çoğunluğu gidiyor. F/P işlemci ve anakart buldum, DDR5'e geçince ise RAM'leri falan değişmek gerekiyor, şuankileri satmam gerekiyor, tonla iş.

Selamlar, bazı şeyleri söylemeyi unutmuşum kusura bakmayın:
Şöyle ki, aslında tam olarak toplamadım sistemi, hali hazırda var olan sistemi yükseltiyorum sadece ekran kartı, işlemci, anakartını vs. vs. O sebepten dolayı kasa falan biraz kötü 😂😂
Monitör konusuna gelecek olursak da sanırım 2K bir monitöre geçeceğim.

Bütçem pek yok, zaten ekran kartını alınca büyük bir çoğunluğu gidiyor. F/P işlemci ve anakart buldum, DDR5'e geçince ise RAM'leri falan değişmek gerekiyor, şuankileri satmam gerekiyor, tonla iş.
iişlemci ve anakart 2.el mi

Geri
Yukarı